Trwa ładowanie...
#KobietaRadzi

Jak uratować storczyka domowym sposobem? Mamy na to metodę

Storczyki zdobią mieszkania wielu Polaków. Niestety pielęgnacja tej rośliny nie jest łatwa. Często wyglądające pięknie kwiaty, gasną pod wpływem warunków, jakie zastają w naszych domach. Jest na to rada.

Share
Jak uratować storczyka domowym sposobem? Mamy na to metodę
Źródło: 123RF
dk6fr2l

Choć każdy troszczy się o regularne podlewanie roślin, to najczęstszym powodem uśmiercenia storczyka jest właśnie jego zalanie. Odratowanie ulubionej rośliny nie jest jednak niemożliwe. Wystarczą chęci.

Jak odratować storczyka?

Pierwszym krokiem powinno być obcięcie wysterylizowanym narzędziem zgniłego, czarnego pędu, aż do miejsca, gdzie znajdują się zdrowe korzenie. Następnie należy zasypać miejsce cięcia sproszkowanym węglem drzewnym lub cynamonem i zostawić w tym stanie do następnego dnia, aby pęd dobrze obsechł.

Kolejnego dnia musimy przygotować grube, przewiewne podłoże w małej doniczce i tam posadzić roślinę. Nie należy podlewać jej przez kilka dni. Zadbajmy o to, żeby roślina została postawiona w jasnym, ciepłym miejscu o podwyższonej wilgotności. Musimy uważać jednak, żeby nie stała bezpośrednio w słońcu.

Obserwujmy roślinę i podlewajmy ją tylko wtedy, gdy korzenie zrobią się srebrzysto-szare. Choć proces wydaje się długi, żmudny i nie zawsze może przynieść efekty, gra jest warta świeczki, szczególnie jeśli storczyk jest prezentem od ważnej dla nas osoby.

dk6fr2l

Zobacz także: Skuteczny sposób na oszczędzanie. Dominika Nawrocka podpowiada kobietom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk6fr2l

Podziel się opinią

Share
dk6fr2l
dk6fr2l