Trwa ładowanie...
Discovery Channel
samolot
05-05-2016 13:41

Jak wygląda szkolenie dla stewardes?

Ze względu na możliwość podróżowania po całym świecie i świetne zarobki, ich praca to marzenie dla wielu. A jak wygląda szkolenie stewardess?

d1f7myg

Uśmiechnięte, w dopasowanych uniformach o nienagannym wyglądzie witają nas na pokładzie i częstują przekąskami. Wiele osób błędnie uważa, że praca stewardes i stewardów polega wyłącznie na obsłudze pasażerów. Jednak, by spełnić marzenie o lataniu trzeba sprostać wymagającym kryteriom. Doskonała znajomość języków obcych, nienaganny wygląd czy brak widocznych znamion na ciele to tylko niektóre z nich.

Mimo rygorystycznych wymagań, kandydatów na zostanie stewardesą lub stewardem jest bardzo wielu. Co roku w rekrutacji bierze udział nawet kilkaset osób. Aplikanci wielokrotnie próbują dostać się na szkolenie, za które często sami muszą zapłacić. Uczą się zasad pierwszej pomocy, procedur obowiązujących na lotnisku oraz prawa lotniczego. Dopiero po zdaniu testu kończącego szkolenie mogą spełnić marzenie o lataniu.

Wynagrodzenie stewardesy i stewarda wynosi średnio 3 tys. zł miesięcznie. Zagraniczne linie lotnicze płacą znacznie więcej, ok. 5 - 6 tys. zł miesięcznie.

Jak wygląda szkolenie?

d1f7myg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f7myg