Blisko ludziJak wygląda szkolenie dla stewardes?

Jak wygląda szkolenie dla stewardes?

05.05.2016 13:41, aktualizacja: 05.05.2016 16:34

Ze względu na możliwość podróżowania po całym świecie i świetne zarobki, ich praca to marzenie dla wielu. A jak wygląda szkolenie stewardess?

Uśmiechnięte, w dopasowanych uniformach o nienagannym wyglądzie witają nas na pokładzie i częstują przekąskami. Wiele osób błędnie uważa, że praca stewardes i stewardów polega wyłącznie na obsłudze pasażerów. Jednak, by spełnić marzenie o lataniu trzeba sprostać wymagającym kryteriom. Doskonała znajomość języków obcych, nienaganny wygląd czy brak widocznych znamion na ciele to tylko niektóre z nich.

Mimo rygorystycznych wymagań, kandydatów na zostanie stewardesą lub stewardem jest bardzo wielu. Co roku w rekrutacji bierze udział nawet kilkaset osób. Aplikanci wielokrotnie próbują dostać się na szkolenie, za które często sami muszą zapłacić. Uczą się zasad pierwszej pomocy, procedur obowiązujących na lotnisku oraz prawa lotniczego. Dopiero po zdaniu testu kończącego szkolenie mogą spełnić marzenie o lataniu.

Wynagrodzenie stewardesy i stewarda wynosi średnio 3 tys. zł miesięcznie. Zagraniczne linie lotnicze płacą znacznie więcej, ok. 5 - 6 tys. zł miesięcznie.

Jak wygląda szkolenie?

Źródło artykułu:Discovery Channel