Jakich mężczyzn preferują kobiety na Zachodzie?

Jakich mężczyzn preferują kobiety na Zachodzie?

Jakich mężczyzn preferują kobiety na Zachodzie?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
06.04.2010 14:09, aktualizacja: 25.06.2010 14:47

Priorytety kobiet w wyborze mężczyzn we współczesnej Wielkiej Brytanii i innych krajach Zachodu zdecydowanie się zmieniły - płeć piękna zamiast siły i odwagi preferuje elegancję i bardziej atrakcyjny wygląd - uważają brytyjscy naukowcy.

Wyniki ich badań opublikowano w najnowszym numerze "Zapisek Królewskiego Towarzystwa Naukowego". Niegdyś kobiety "wybierały krzepkich mężczyzn z silnymi genami dla uzyskania zdolnego do życia, odpornego potomstwa" - podkreślają brytyjscy badacze. "Jednakże znaczna poprawa, zwłaszcza w ostatnich dziesięcioleciach, w sferze opieki medycznej doprowadziła do tego, że płeć piękna zaczęła znacznie mniej niepokoić się o zdrowie dzieci i wybiera mężczyzn delikatniejszych, o atrakcyjniejszej urodzie" - zaznaczają autorzy publikacji.

"Uzyskane przez nas wyniki badań pozwalają zakładać, że im bardziej niezawodna i efektywna jest służba zdrowia, tym mniej popularni są mężczyźni muskularni, o masywnych szczękach" - deklaruje szefowa zespołu naukowego, Lisa De Brun.

Według niej, "pozwala to na znalezienie wyjaśnienia, dlaczego obecnie kobiety przedkładają nad aktorów-bohaterów w typie Seana Connery'ego i Clarka Gable'a - Johnny'ego Deppa czy Orlando Blooma.

"W każdym razie takie preferencje są wyraźne u sześciu z dziesięciu kobiet Wielkiej Brytanii" - dodała De Brun. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także