WP

Jarosław B. wychodzi z aresztu. Postawiono mu dwa zarzuty

We wtorek 16 kwietnia były piłkarz Jarosław B. został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. W środę po godzinie 23 w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie zakończyły się czynności decydujące o dalszym przebiegu sprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były piłkarz Jarosław B. został zatrzymany we wtorek 16 kwietnia
Były piłkarz Jarosław B. został zatrzymany we wtorek 16 kwietnia (Forum)
WP

Jarosław B. wyszedł z aresztu

We wtorek rano Jarosław B. stawił się w sopockiej prokuraturze. Były piłkarz polskiej reprezentacji został zatrzymany w związku z podejrzeniem dopuszczenia się brutalnego gwałtu na 28-latce. Do przestępstwa miało dojść w nocy z 12 na 13 kwietnia. Kobieta, przedstawiana jako znajoma piłkarza, miała się z nim spotkać w jednym ze znanych trójmiejskich hoteli.

Mariusz Duszyński, prokurator okręgowy z Gdańska, poinformował w rozmowie z WP Kobieta, że czynności zostały zakończone, a Jarosław B. wychodzi z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tys. złotych. Został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz kontaktowania się ze świadkami.

WP

– Jarosław B. został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zostały mu postawione dwa zarzuty z art. 58 ustęp 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To są czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3 – poinformował Duszyński. Prokurator podkreśla jednak, że to wstępne postępowanie, a sprawa jest w toku.

– Cały czas trwa zbieranie materiału dowodowego. Będziemy zapoznawać się z aktami sprawy oraz z zebranym materiałem. Dokonamy stosownej analizy, będziemy rozmawiać z klientką o obecnej sytuacji i rozważymy podjęcie odpowiednich działań procesowych – mówi adwokat Oskar Skibicki, jeden z pełnomocników 28-latki.

Jarosław B. był zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa seksualnego

Jarosław B. był podejrzewany o popełnienie przestępstwa na tle seksualnym. 28-letnia kobieta twierdziła, że B. odurzył ją narkotykami i wykorzystał seksualnie. W poniedziałek została przesłuchana, a we wtorek doszło do aresztowania domniemanego sprawcy.

WP

– Do tej pory zostały podjęte takie czynności jak obdukcja, pierwsza pomoc, opatrzenie, bo zgwałcenie miało walor brutalnego – mówił WP Kobieta adwokat Oskar Skibicki.

Mecenas Olga Jędraszko, pełnomocniczka Jarosława B., porównała sprawę do głośnego skandalu z 2004 roku, w którym ucierpiał wizerunek zawodników angielskiego klubu piłkarskiego Leicester City. Skierowane wówczas oskarżenia o gwałt okazały się próbą wyłudzenia pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zatrzymanie Jarosława B. Prawnik rzekomej ofiary o domniemanej pigułce gwałtu

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP