Trwa ładowanie...
d2av421
Seks i Związki

Jeanine

Jeanine to złożony preparat antykoncepcyjny, w którego skład wchodzą dwa główne składniki hormonalne: dienogest i etynyloestradiol.
Share
d2av421

Jeanine – informacje ogólne

Jeanine to złożony preparat antykoncepcyjny, w którego skład wchodzą dwa główne składniki hormonalne: dienogest i etynyloestradiol. Zażywany doustnie. Jedno opakowanie zawiera 21 powlekanych tabletek.

Jeanine – stosowanie

d2av421

Środek Jeanine przyjmuje się nieprzerwanie przez 21 dni o tej samej porze (po jednej tabletce na dobę). Po tym okresie należy przez tydzień zaprzestać zażywania preparatu. Cykl powtarzać w celu dłuższej ochrony przed ciążą. Pierwsze zastosowanie leku Jeanine powinno nastąpić na samym początku cyklu miesiączkowego. Tabletki należy zażywać zgodnie ze schematem wydrukowanym na blistrze.

Jeanine – skutki uboczne

Wśród najczęściej pojawiających się możliwych skutków ubocznych są: migrena, bóle głowy, nerwowość, tkliwość piersi, trądzik, wypryski, nudności, wymioty, wzmożony apetyt, krwawienia międzymiesiączkowe, bolesne miesiączki, problemy trawienne, zmiana konsystencji śluzu szyjkowego.

Jeanine – przeciwwskazania

d2av421

Środek antykoncepcyjny Jeanine nie powinien być stosowany przez kobiety, które uczulone są na jakikolwiek element składowy leku, mają (lub miały w przeszłości) problemy natury zakrzepowo-zatorowej, cierpią na wszelkie zaburzenia prawidłowego funkcjonowania wątroby, chore (obecnie lub w przeszłości) na nowotwór piersi, dróg rodnych lub wątroby. Preparat zabroniony jest także kobietom ciężarnym.

Przed stosowaniem

Przed pierwszym (i kolejnym) zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Jeanine należy wykonać szereg badań kontrolnych i skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

d2av421

Podziel się opinią

Share
d2av421
d2av421