Jest autoseksualny. Ekspertka wyjaśnia, jak czerpie przyjemność

Czym jest autoseksualizm?
Czym jest autoseksualizm?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

20.09.2024 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mężczyzna napisał list do seksuolożki Jamie Bucirde z zapytaniem, jak powinien poinformować swoją dziewczynę o tym, że jest autoseksualny. "Uważam, że moja dziewczyna jest atrakcyjna, ale chcę nauczyć się włączać autoseksualizm do naszego życia intymnego" - napisał.

"Od kilku lat jestem w stanie szczytować tylko wtedy, gdy patrzę na siebie w lustrze" - brzmi pierwsze zdanie w liście anonimowego mężczyzny, który napisał go do seksuolożki Jamie Bucirde.

Ekspertka odpowiedziała na niego publicznie za pomocą strony internetowej CityMag. Wyjaśniła, na czym dokładnie polega autoseksualizm i jak możemy w delikatny sposób przekazać drugiej połówce, jakie są nasze potrzeby i czego chcielibyśmy spróbować.

Czym jest autoseksualizm?

"Niedawno dowiedziałem się o zjawisku autoseksualizmu i jestem prawie pewny, że taki właśnie jestem, chociaż nie wiem o tym zbyt wiele. Mam 29 lat, jestem mężczyzną i jestem w związku hetero. Uważam, że moja dziewczyna jest atrakcyjna, ale chcę nauczyć się włączać autoseksualizm do naszego życia seksualnego. Jak mogę poruszyć z nią ten temat, aby jej nie wystraszyć?" - zapytał ekspertkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W odpowiedzi na jego list Jamie Bucirde zaczęła od wyjaśnienia terminu autoseksualizmu i tego, z czego dokładnie można czerpać przyjemność.

"Autoseksualizm, czyli pociąg seksualny do samego siebie, może być satysfakcjonującą częścią tożsamości seksualnej i to wspaniale, że chcesz zintegrować go ze swoim związkiem" - zaznaczyła seksuolożka.

"Odnosi się do osób, które odczuwają pociąg seksualny do samych siebie, czerpiąc przyjemność z własnego ciała, wyglądu lub działań. Może to objawiać się jako samostymulacja lub fantazjowanie na swój temat. Nie oznacza to, że nie uważasz innych za atrakcyjnych, a że czerpiesz dodatkową przyjemność z samego siebie" - tłumaczyła.

Bucirde podkreśliła jednak, że autoseksualizm nie ma nic wspólnego z narcyzmem.

Trwa głosowanie w plebiscycie #Wszechmocne. Kliknij w baner poniżej, by oddać głos na swoją Wszechmocną!

Wszechmocne
Wszechmocne © WP

Wskazówki od seksuolożki

Ekspertka podzieliła się także kilkoma wskazówkami, jak można przekazać drugiej połówce, że jesteśmy autoseksualni i czego potrzebujemy do osiągnięcia spełnienia.

  1. "Rozważ rozpoczęcie rozmowy od wyjaśnienia, co to oznacza dla ciebie osobiście. Podziel się tym, w jaki sposób zwiększa to twoje doznania seksualne, podnieca cię i wyjaśnij, że nie jest to odbiciem waszego związku" - poradziła.
  2. "Pamiętaj, że celem rozmowy jest zachęcenie do głębszej dyskusji o intymności. Powiedz, że preferencje seksualne i upodobania różnią się w zależności od osoby. Możesz też zapytać, czy on/ona ma jakieś fantazje lub preferencje seksualne, o których chciał/aby porozmawiać" - dodała seksuolożka.
  3. "Gdy początkowa rozmowa przebiegnie pomyślnie, zastanów się, jak włączyć autoseksualizm do waszego wspólnego życia seksualnego. Spróbuj zapytać, czy partner/partnerka był/aby otwarty/a na włączenie luster lub innych elementów zwiększających przyjemność z seksu" - podsumowała w odpowiedzi.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (18)