Trwa ładowanie...
d1v0ub1
d1v0ub1

Joanna Koroniewska:Nie mamy problemu z mówieniem o piersiach. Słowo macica jest tabu

Co roku 4 000 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Połowa z nich dowiaduje się zdecydowanie zbyt późno. Joanna Koroniewska zachęca, żeby znaleźć czas na profilaktykę. Nie wstydzimy się mówić o piersiach, słowo macica wciąż wypowiadamy ze wstydem. Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się, jak dbać o siebie i swoje zdrowie.
Share
d1v0ub1

Co roku 4 000 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Połowa z nich dowiaduje się zdecydowanie zbyt późno. Joanna Koroniewska zachęca, żeby znaleźć czas na profilaktykę. Nie wstydzimy się mówić o piersiach, słowo macica wciąż wypowiadamy ze wstydem. Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się, jak dbać o siebie i swoje zdrowie. Przerażający jest fakt, że to właśnie do Polski przyjeżdżają zachodni lekarze, żeby oglądać raka szyjki macicy w najbardziej zaawansowanym stadium.

Fundacja Kwiat Kobiecości zachęca Polki do badań profilaktycznych już od 9 lat. W jej inicjatywę co roku włączają się także osoby znane z życia publicznego. Tym razem ambasadorkami kampanii są Joanna Koroniewska, Tamara Arciuch, Agnieszka Warchulska oraz dziennikarka – Kinga Burzyńska, a także* Ida Karpińska*, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

d1v0ub1

Podziel się opinią

Share
d1v0ub1
d1v0ub1