Trwa ładowanie...

Joanna Przetakiewicz o kobietach. "Większość boi się sukcesu"

Joanna Przetakiewicz pojawiła się na gali plebiscytu #Wszechmocne, gdzie wręczyła statuetkę laureatce kategorii #Wszechmocne w biznesie. Bizneswoman przywołała coś, co zauważyła podczas rozmów z kobietami z różnych stron Polski.

Joanna Przetakiewicz o sytuacji Polek Joanna Przetakiewicz o sytuacji Polek Źródło: AKPA, fot: AKPA
d1u4euj
d1u4euj

17 listopada w Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta gala plebiscytu #Wszechmocne. Jury w składzie Agnieszka Hyży, Anna Śmigulec, Aga Korsak, Tatiana Okupnik, Joanna Przetakiewicz, Ewelina Kamińska oraz Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, przyznało nagrody w siedmiu kategoriach. Joanna Przetakiewicz, tuż przed wręczeniem statuetki laureatce kategorii #Wszechmocne w biznesie, poruszyła ważną kwestię.

Joanna Przetakiewicz mówi o kobietach, które boją się odnieść sukces

Bizneswoman przyznała, że w ciągu ostatnich czterech lat miała okazję porozmawiać z setkami kobiet, które chciałyby otworzyć własny biznes. Jest im jednak momentami trudno odciąć się od pewnych myśli.

- Spotykam się z setkami kobiet, z którymi rozmawiam o niezależności finansowej. Większość kobiet boi się sukcesu, dlatego, że wpojono im szkodliwe, stare stereotypy. Że gdy się czymś pochwalą, coś osiągną, staną się samotne i zapomniane - dodała bizneswoman.

Przypomnijmy, że Joanna Przetakiewicz jest autorką książki "Pieniądze szczęście dają". Zwróciła w niej uwagę na to, że zaszczepiony Polkom patriarchat ciągle nie ułatwia tego, by walczyły o swoje. Bizneswoman ma jednak nadzieję, że sytuacja w końcu będzie się zmieniać.

- Cieszę się, że mówimy o tak ważnych sprawach. Ostatnio zdałam sobie sprawę z jednej rzeczy. Uwolniłam się od zarzutu "a co ty tam wiesz, żyjesz w złotej bańce w Warszawie" - podkreśliła Joanna Przetakiewicz.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

#JestemWszechmocna. Wyjątkowy spot redakcji WP Kobieta

d1u4euj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u4euj