Trwa ładowanie...
prezydent

Jolanta Kwaśniewska zagrozi Tuskowi?

Share
Jolanta Kwaśniewska zagrozi Tuskowi?
Źródło: AKPA
d19uakz

Rok przed wyborami prezydenckimi sondaże dają ogromną przewagę Donaldowi Tuskowi. Jedynym groźnym rywalem może być... Jolanta Kwaśniewska - donosi "Rzeczpospolita".

Jak wynika z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej”, żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Jolanta mogłaby liczyć na spore poparcie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

d19uakz

Na byłą pierwszą damę, gdyby w drugiej turze walczyła z Donaldem Tuskiem, chce głosować aż 47% ankietowanych i to ona wyrasta na najpoważniejszą rywalkę dla premiera.

Gdyby lewicy nie udało się przekonać do kandydowania Jolanty Kwaśniewskiej, to czeka ją trudna decyzja wyboru kandydata. Włodzimierz Cimoszewicz przegrywa z obecnym premierem w stosunku 33 do 67, Jerzy Szmajdziński 14 do 86, a Ryszard Kalisz 13 do 87.

Według sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" Tusk pokonałby każdego przeciwnika: pojedynek z Lechem Kaczyńskim premier wygrałby w stosunku 74 do 26%.

Waldemar Pawlak przegrałby z liderem PO w stosunku 84 do 16%.

Wyniki Tuska są imponujące. Trudno będzie znaleźć dla niego groźnych kontrkandydatów - mówi "Rz" politolog Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

d19uakz

Podziel się opinią

Share
d19uakz
d19uakz