Jolanta Kwaśniewska zagrozi Tuskowi?

Jolanta Kwaśniewska zagrozi Tuskowi?
Źródło zdjęć: © AKPA

22.06.2009 09:43, aktual.: 25.06.2010 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rok przed wyborami prezydenckimi sondaże dają ogromną przewagę Donaldowi Tuskowi. Jedynym groźnym rywalem może być... Jolanta Kwaśniewska - donosi "Rzeczpospolita".

Jak wynika z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej”, żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Jolanta mogłaby liczyć na spore poparcie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Na byłą pierwszą damę, gdyby w drugiej turze walczyła z Donaldem Tuskiem, chce głosować aż 47% ankietowanych i to ona wyrasta na najpoważniejszą rywalkę dla premiera.

Gdyby lewicy nie udało się przekonać do kandydowania Jolanty Kwaśniewskiej, to czeka ją trudna decyzja wyboru kandydata. Włodzimierz Cimoszewicz przegrywa z obecnym premierem w stosunku 33 do 67, Jerzy Szmajdziński 14 do 86, a Ryszard Kalisz 13 do 87.

Według sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" Tusk pokonałby każdego przeciwnika: pojedynek z Lechem Kaczyńskim premier wygrałby w stosunku 74 do 26%.

Waldemar Pawlak przegrałby z liderem PO w stosunku 84 do 16%.

Wyniki Tuska są imponujące. Trudno będzie znaleźć dla niego groźnych kontrkandydatów - mówi "Rz" politolog Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także