Trwa ładowanie...
d25hbwd

Judyta Turan, aktorka "Klanu", ma raka i prosi o pomoc. Odpowiedziała jej Marta Manowska

Judyta Turan znana jest z takich produkcji, jak "M jak Miłość", "Klan" czy "Barwy Szczęścia". W maju zeszłego roku dowiedziała się, że ma raka piersi HER 2+. Walczy z chorobą i potrzebuje wsparcia. Na jej zbiórkę odpowiedziała m.in. Marta Manowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Judyta Turan jest chora na raka piersi
Judyta Turan jest chora na raka piersi (ONS.pl)
d25hbwd

Judyta Turan ma raka

Judyta Turan o tym, że ma raka piersi, dowiedziała się w maju ubiegłego roku i od tamtej pory walczy z chorobą. Nowotwór jest bardzo agresywny i mimo operacji wciąż się rozwija.

Aktorka ma przerzuty i jedyną szansą jest dla niej leczenie w Austrii, którego koszty przerastają jej możliwości.

d25hbwd

Zrzutka Judyty Turan

Judyta Turan rozpoczęła zbiórkę na swoje leczenie na portalu siepomaga.

"Po raz pierwszy upubliczniam moją chorobę, opowiadam o sprawach najbardziej dla mnie trudnych i intymnych…" - pisze na stronie zbiórki Turan. "Nie mam jednak wyjścia, bo jestem pod ścianą. Kim jestem? Mamą, coachem, aktorką. Ukończyłam anglistykę i Warszawską Szkołę Filmową, od wielu lat występuje na deskach teatru i w telewizji. Kocham, to co robię i byłam pewna, że czeka mnie jeszcze wiele lat w moim zawodzie. Tymczasem trwa walka o kolejny rok mojego życia…"

d25hbwd

"W sierpniu 2018 roku przeszłam operację" - kontynuuje. "Usunięto mi też 8 węzłów chłonnych, które również były zajęte przez nowotwór. Chemię wspominam jako koszmar, którego nie życzę nikomu – nie byłam w stanie wstać, jeść, żyć. Leczenie miało pomagać – mnie zabijało (...) Przez chwilę wydawało się, że jest lepiej – że wygram. Niestety – w czerwcu tego roku okazało się, że mam przerzuty do kości, w 5 miejscach oraz w na bliźnie operowanej piersi. Rak się rozsiewa. Muszę działać szybko, żeby mu się nie dać i go pokonać! W każdej chwili mogą pojawić się kolejne przerzuty!".

Marta Manowska odpowiada Judycie Turan

Na prośbę Judyty Turan zareagowała m.in. Marta Manowska, która udostępniła jej zbiórkę na swoim profilu w mediach społecznościowych. W opisie dodała informację o koncercie, który planuje zorganizować, by wspomóc aktorkę.

d25hbwd

"Kochani, Judyta Turan potrzebuje naszej pomocy" - pisze Manowska. "Mamy dwa tygodnie, żeby zorganizować środki na leczenie. Inaczej przepadnie terapia za granicą. Chcemy zorganizować koncert. Artyści gotowi. Potrzebna sala z nagłośnieniem w Warszawie. Jeśli macie jakieś pomysły, możliwości piszcie! My już sprawdzamy swoje".

Zbiórkę Judyty Turan możecie wesprzeć tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25hbwd

Podziel się opinią

Share

d25hbwd

d25hbwd