Trwa ładowanie...

Kaja Godek o wyroku sądu. "Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną"

2 marca Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił aktywistki, które oskarżono o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotyczyła naklejania wlepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Kaja Godek na swoim profilu na Facebooku skomentowała uzasadnienie wyroku.
Share
Kaja Godek
Kaja GodekŹródło: PAP
d2b9lfr

Elżbieta Podleśna, Anna Prus i Asia Gzyra-Iskandar zostały uznane za niewinne zarzucanego im czynu tj. obrazy uczuć religijnych. W uzasadnieniu sędzia orzekła, że nie doszło do wypełnienia znamion przestępstwa, ponieważ oskarżone nie miały na celu obrażenie czyichkolwiek uczuć religijnych. Ich celem było jedynie zwrócenie uwagi na homofobiczne treści.

Zobacz także: #wszechmocne. Wege Siostry sery z nerkowców robiły w kuchni u mamy. Teraz sprzedają je w marketach

Kaja Godek w roli poszkodowanej

Głos w sprawie zabrała Kaja Godek i na swoim profilu na Facebooku skomentowała wyrok. Działaczka była zaangażowana w proces, występowała również w roli poszkodowanej. Uniewinnienie aktywistek nazwała "lewacką agresją na Boga, Jego Matkę i katolików".

d2b9lfr

W swoim wpisie zamieszczonym na Facebooku Kaja Godek stwierdziła, że wyrok nie jest dla niej zaskoczeniem, z uwagi na zachowanie sędzi Agnieszki Warchoł.

Zobacz także: Znane aktorki nagłaśniają problem pracy przymusowej. Mówią też o nadużyciach w swoim środowisku

Wpis zamieszczony na Facebooku

_-_ Warchoł nie dopuściła dowodów, o jakie wnosili oskarżyciele posiłkowi, a w trakcie procesu okazywała uprzedzenie wobec osób, których uczucia religijne zostały zranione. Uzasadnienie brzmi bardziej jak publicystyka homoaktywisty niż jak wyrok wydany w imieniu Rzeczypospolitej. Sędzia rozwija w nim m.in. własne rozumienie nauki Kościoła Katolickiego na temat homoseksualizmu oraz używa wyrażeń żywcem wyjętych z podręcznika lewackiej nowomowy - napisała Godek. - Obrona czci Matki Bożej jest obowiązkiem każdego z nas, a wina oskarżonych jest bezsporna. Katolicy są najbardziej dyskryminowaną grupą społeczną, a sądy Rzeczypospolitej Polskiej powinny chronić ich przed przemocą, także ze strony aktywistów LGBT - dodała.

d2b9lfr

Kaja Godek zapowiedziała złożenie apelacji.

Kaja Godek może być zaskoczona wyrokiem sądu, który tym razem nie wydał orzeczenia zgodnego z jej oczekiwaniami. Ostatnio Sąd Okręgowy w Warszawie stwierdził bowiem, że aktywistka nie musi przepraszać za nazwanie osób homoseksualnych "zboczeńcami".

Zobacz też: Kaja Godek określiła homoseksualistów "zboczeńcami" i nie musi za to przepraszać

Branża ślubna zamrożona. Kiedy rząd pozowli na organizację wesel?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b9lfr

Podziel się opinią

Share
d2b9lfr
d2b9lfr