Trwa ładowanie...

Kanye West chce walczyć z segregacją klasową

Kanye West, mimo emocji, jakie wzbudza niemal każde jego wystąpienie, wydaje się naprawdę sympatycznym człowiekiem. Jego ego jest oczywiście gigantycznych rozmiarów, ale wiele propozycji – jak ta właśnie – wydaje się naprawdę interesująca. I nie chodzi tu tylko o modę!

Share
Kanye West chce walczyć z segregacją klasową
Źródło: Getty Images
d2rya91

Kanye, choć pochodzi z Atlanty, w wieku trzech lat przeprowadził się do Chicago. Jego rodzice rozwiedli się, a gdy mama została szefową katedry literatury angielskiej na Chicago State University, musieli się przeprowadzić. Choć Westowi w sensie materialnym niczego nie brakowało, to dziś postanowił zająć się problemem różnic finansowych rodzin i wynikających z tego segregacji klasowych, jakie mają miejsce w szkołach.

W niedawnym wywiadzie dla TMZ projektant i raper wyjaśnił, dlaczego chce zająć się tym problemem. – Chcę zrobić mundurki szkolne dla całego miasta Chicago i tym samym ograniczyć podziały klasowe i przemoc wynikającą z różnic materialnych – powiedział.

Gdyby ta współpraca między szkołami a Westem doszła do skutku, to tamtejsze dzieciaki miałyby pewnie najmodniejsze mundurki na świecie. Jeśli weźmiemy pod uwagę stylistykę Kanyego i postawy społeczne, które chce promować, to pozostaje nam tylko trzymać kciuki za realizację tego pomysłu!

d2rya91

Podziel się opinią

Share
d2rya91
d2rya91