GwiazdyKanye West chce walczyć z segregacją klasową

Kanye West chce walczyć z segregacją klasową

Kanye West chce walczyć z segregacją klasową
Źródło zdjęć: © Getty Images
Patryk Chilewicz

10.09.2016 16:26, aktual.: 21.04.2019 22:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kanye West, mimo emocji, jakie wzbudza niemal każde jego wystąpienie, wydaje się naprawdę sympatycznym człowiekiem. Jego ego jest oczywiście gigantycznych rozmiarów, ale wiele propozycji – jak ta właśnie – wydaje się naprawdę interesująca. I nie chodzi tu tylko o modę!

Kanye, choć pochodzi z Atlanty, w wieku trzech lat przeprowadził się do Chicago. Jego rodzice rozwiedli się, a gdy mama została szefową katedry literatury angielskiej na Chicago State University, musieli się przeprowadzić. Choć Westowi w sensie materialnym niczego nie brakowało, to dziś postanowił zająć się problemem różnic finansowych rodzin i wynikających z tego segregacji klasowych, jakie mają miejsce w szkołach.

W niedawnym wywiadzie dla TMZ projektant i raper wyjaśnił, dlaczego chce zająć się tym problemem. – Chcę zrobić mundurki szkolne dla całego miasta Chicago i tym samym ograniczyć podziały klasowe i przemoc wynikającą z różnic materialnych – powiedział.

Gdyby ta współpraca między szkołami a Westem doszła do skutku, to tamtejsze dzieciaki miałyby pewnie najmodniejsze mundurki na świecie. Jeśli weźmiemy pod uwagę stylistykę Kanyego i postawy społeczne, które chce promować, to pozostaje nam tylko trzymać kciuki za realizację tego pomysłu!

Źródło artykułu:Fashion Post
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także