Blisko ludziKarina rozpaczliwie szukała biologicznych sióstr. Znalazły się po kilku dniach

Karina rozpaczliwie szukała biologicznych sióstr. Znalazły się po kilku dniach

Karina rozpaczliwie szukała biologicznych sióstr. Znalazły się po kilku dniach
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Karina Paczuska
Karolina Błaszkiewicz

30.10.2018 19:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Witam wszystkich! Ja poszukuję sióstr" – zaczynał się dramatyczny apel 17-letniej Kariny, która jako 2-latka trafiła w domu dziecka. Dorastając marzyła tylko o tym, by mieć rodzinę. Internauci nie zawiedli.

Na Facebooku istnieje otwarta grupa "Adoptowani, rodziny szukujący swoich bliskich". Codziennie jej tablicę zalewają dziesiątki próśb o pomoc. Prośba 17-letniej Kariny była jedną z nich, ale wyjątkowo poruszyła wielotysięczną społeczność. Nic dziwnego, wystarczy przeczytać.

"Poszukuję sióstr. Prawdopodobnie trójki. Niestety utrudnione mam działania, gdyż jestem z rocznika 2001, do tego nie znam prawie żadnych informacji o nich. Wiem, że są na pewno teraz już wszystkie pełnoletnie. Byłam w rodzinie patologicznej. Moja mama w ciąży ze mną popiła (ojciec tak samo), więc prawdopodobnie siostry się mną zajmowały" – czytamy w poruszającym wpisie.

Z tekstu dowiadujemy się, że dziewczyna została odebrana rodzicom, gdy miała zaledwie 2 lata. Stamtąd trafiła do domu dziecka w Siedlcach, oddalonego od rodzinnego Żyrardowa o prawie 160 km. Jak pisze dziś 17-letnia Karina, jej imienia prawdopodobnie nie zmieniano. Ta informacja mogła ułatwić więc poszukiwania sióstr.

Obraz
© Facebook.com

"Wiem, do bycia pełnoletnią zostało mi pół roku, ale bardzo ciągnie się to w nieskończoność, a im jestem starsza, tym bardziej chcę je odnaleźć i nie mogę już czekać. Chcę zacząć jak najszybciej. Jest to - jak dla wszystkich, którzy wiedzą, co czuję - bardzo ważne i myślę, że się uda. Nadzieja umiera ostatnia!" – dodała Karina. Komentujący nie mogli opanować emocji, czytając te słowa i od razu ruszyli z pomocą.

Post 17-latki pojawił się 20 października i został udostępniony przez prawie 5 tys. osób. 28 października na facebookowym profilu pojawił się przejmujący post. Okazało się, że w nocy skontaktowała się ze swoimi siostrami, których długo nie widziała. "Po 13 latach na pytanie 'Czy masz rodzeństwo?', wreszcie mogę powiedzieć: 'Tak, mam trzy wspaniałe starsze siostry'" – napisała uradowana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także