UrodaKarmelowy blond, piaskowy blond, słoneczny blond – najpopularniejsze odcienie włosów

Karmelowy blond, piaskowy blond, słoneczny blond – najpopularniejsze odcienie włosów

Karmelowy blond, piaskowy blond, słoneczny blond – najpopularniejsze odcienie włosów
Źródło zdjęć: © Instagram.com
30.06.2018 13:10, aktualizacja: 02.07.2018 12:23

Karmelowy blond to piękny odcień, który przekonał do siebie miliony kobiet na całym świecie. W niczym nie ustępują mu piaskowy blond oraz słoneczny blond, które stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego koloru włosów. Idealnie sprawdzą się w balejażu, pasemkach czy ombre. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Karmelowy blond – dla kogo?

Karmelowy blond to jeden z tych odcieni, który świetnie prezentuje się zarówno na ciemnych włosach, jak i na tych w jaśniejszych kolorach. Jeśli zdecydują się na niego szatynki i brunetki, będzie stanowił idealny kontrast dla naturalnego koloru włosów. Ten ciepły odcień idealnie nadaje się do klasycznego ombre lub delikatnego balejażu. Nie tylko ożywi włosy i sprawi, że optycznie będą wydawać się grubsze, ale również sprawi, że najprostsze upięcie zyska niepowtarzalny charakter. Karmelowy blond może też posłużyć jako kolor przejściowy przy rozjaśnianiu włosów. Ponieważ rozjaśnianie jest bardzo szkodliwe, nie należy od razu stosować docelowej farby do włosów. W przypadku ciemnych włosów, warto najpierw nałożyć kolor pośredni, zanim zdecydujemy się na pełnowartościowy blond.

Obraz
© Instagram.com

Piaskowy blond zachwyca odcieniem

Piaskowy blond to obowiązkowy odcień w każdym balejażu blond oraz ombre blond. Sam kolor może nie przekonać do siebie zbyt dużej liczby osób, ale w połączeniu z innymi wariantami kolorystycznymi świetnie się prezentuje. Piaskowy blond sprawdzi się u pań, które chcą zmienić swój naturalny odcień (dodać mu głębi, blasku), ale nie chcą decydować się na radykalną zmianę koloru. Piaskowy blond z powodzeniem uzyskamy dzięki właściwej farbie do włosów lub dzięki procesowi ich rozjaśniania. Wszystko zależy od tego, jak szybko chcemy się cieszyć z gotowej fryzury.

Obraz
© Instagram.com

Słoneczny blond idealny na wakacje

Słoneczny blond to częsty wybór na wakacje. Choć w trakcie lata nie powinno się poddawać farbowaniu włosów, niektóre z pań nie potrafią z niego zrezygnować. Ten delikatny kolor świetnie wpasowuje się w tonację włosów już rozjaśnionych przez promienie słoneczne. Jednocześnie zakrywa wypłowiałe włosy, które z oczywistych przyczyn utraciły barwnik. Nałożony słoneczny blond zamaskuje wszystkie niedoskonałości oraz wyrówna koloryt włosów. Z racji tego, że jest to jasny odcień blondu, nie jest polecany dla brunetek (wyjątkiem może być tu włączenie słonecznego blondu do balejażu, jednak nie będzie on bardzo widoczny).

Obraz
© Instagram.com

Najpiękniejsze fryzury blond

Karmelowy blond, piaskowy blond i słoneczny blond są pochodnymi odcieniami naturalnego koloru. Z tego powodu idealnie nadają się do wszelkich balejaży, ombre, cieniowania i pasemek. Doskonale podkreślają również standardowe upięcia włosów. Koki, warkocze, upięcia czy też asymetryczne zaczesania będą wyglądać zjawiskowo i z powodzeniem będą mogły zastąpić niejedną fryzurę ślubną. Pięknie prezentują się też loki oraz fale, które w naturalny sposób uwidaczniają mnogość kolorów i wielowarstwowość całej fryzury. Do faworytów należą również rozpuszczone włosy, które same w sobie przyciągają uwagę.

Obraz
© Instagram.com
Obraz
© Instagram.com
Obraz
© Instagram.com