ycipk-3emq1j

Lekkie koki - fryzury idealne na letni festiwal

Lato to czas imprez na świeżym powietrzu, koncertów i festiwali. Nierzadko to doskonałe okazje do zaprezentowania modnych stylizacji i fryzur. Najlepszym rozwiązaniem na wakacyjną imprezę może okazać się luźny kok – nie wymaga umiejętności fryzjerskich, a wygląda świetnie!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kok to idealna fryzura na festiwal
Kok to idealna fryzura na festiwal (iStock.com, Fot: gpointstudio)
ycipk-3emq1j

Luźny kok w podstawowej wersji

Fryzura na festiwal czy imprezę powinna być przede wszystkim wygodna. Nie ma co też się męczyć ze skomplikowanymi upięciami. W tańcu bowiem wszelkie starania mogą pójść wniwecz. Jednym ze sposobów na łatwe i lekkie upięcie jest zrobienie niewielkiego koczka na czubku głowy.

Sposób wykonania jest prosty. Wystarczy zaczesać włosy do tyłu, z przedziałkiem lub bez, zebrać włosy w kucyk i na czubku głowy uformować kok. Są na to dwa sposoby: albo zagiąć włosy w haczyk i resztę kosmyka owinąć wokół niego, albo związać koński ogon gumką i zawinąć go wokół spięcia.

ycipk-3emq1j

Dziewczęta, które skarżą się na rzadkie włosy, mogą użyć wypełniacza, który doda kokowi objętości. Ważna, aby nie ściskać uczesania zbyt mocno, ponieważ to może doprowadzić do niszczenia i wypadania włosów.

Jednym z wariantów jest zaczesanie całości włosów do tyłu.

iStock.com
Podziel się

Lekka, wakacyjna fryzura? Kok z wypuszczonymi kosmykami będzie idealny! Wyszczupli dodatkowo twarz i ukryje mankamenty, na przykład odstające uszy.

ycipk-3emq1j
iStock.com
Podziel się

Dwa koki – fryzura rodem z festiwalu

Nie ma chyba bardziej festiwalowej fryzury z kokami w roli głównej. Dwa koki ułożone z tyłu głowy wyglądają młodzieżowo i luzacko. Poza tym doskonale trzymają włosy, dlatego ryzyko, że pod kilku minutach koncertu ulubionego zespołu włosy rozsypią się na ramiona, w zasadzie nie istnieje.

iStock.com
Podziel się
ycipk-3emq1j

Dwa koki wyglądają niesamowicie, gdy włosy pomalowane są na truskawkowy blond czy pociągnięte specjalną, kolorową kredą we wszystkich kolorach tęczy.

Istnieje szereg wariacji na temat fryzury z dwóch koków. Można je bowiem łączyć z warkoczami, dekorować kwiatami i innymi ozdobami do włosów. Im ciekawsza fryzura, tym lepiej – koncerty i festiwale to czas szaleństw i pokazania swojej prawdziwej natury.

Ciekawe ozdoby do włosów znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

iStock.com
Podziel się
ycipk-3emq1j

Warkocze, koki – fryzura festiwalowa pierwsza klasa

Jeśli chodzi o fryzurę z kokiem na festiwal dla osób praktycznych, to nic nie sprawdzi się lepiej niż połączenie koka i warkocza. Włosy zaplecione po bokach lub od góry będą trzymać się naprawdę długo. Koczek natomiast doda wakacyjnego luzu i uroku. Dobre rozwiązanie to także zaplecenie drobnych warkoczy i ułożenie ich w zgrabny kok na karku.

iStock.com
Podziel się

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapleść koszyczek z warkocza. Aby to zrobić, należy zacząć od jednej skroni i przesuwając się w kierunku drugiej, dobierać kosmyki na wzór warkocza francuskiego. Końcówkę należy schować pod warkoczem i przypiąć wsuwkami.

ycipk-3emq1j
iStock.com
Podziel się

Delikatne koki – fryzura dla leniwych

Wykonanie bardzo luźnego koka nie wymaga w zasadzie żadnego wysiłku, dlatego zalecany jest tym dziewczynom, które nie lubią spędzać zbyt długo czasu przed lustrem na robieniu fryzur. Wystarczy zebrać włosy i związać je gumką bez szczególnej dbałości. Fryzura jest lekka i bardzo prosta.

iStock.com
Podziel się
iStock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3emq1j

ycipk-3emq1j
ycipk-3emq1j