Trwa ładowanie...
dgxwfnt

Kate zabrała głos w ważnej sprawie. W Polsce o tym problemie się milczy

Od kiedy Pałac Kensington poinformował o trzeciej ciąży księżnej Kate, ta unikała publicznych występów. Teraz pierwszy raz od tamtego czasu postanowiła zabrać głos. Żona księcia Williama wystąpiła w kampanii charytatywnej dotyczącej zdrowia psychicznego dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżna Kate chętnie bierze udział w projektach charytatywnych
Księżna Kate chętnie bierze udział w projektach charytatywnych (PAP, Fot: marcin kmieciński)
dgxwfnt

Kate wzięła udział w kampanii "Nigdy nie jest się za młodym, by porozmawiać o zdrowiu psychicznym". Powstała ona we współpracy z Narodowym Centrum dla Dzieci i Rodzin Anny Freud już kilka miesięcy temu. Dopiero teraz jednak spot ujrzał światło dzienne. Księżna apeluje w nim, by mówić głośno zwłaszcza o uczuciach, które nas przerastają.

- Jako rodzice wszyscy chcemy, aby nasze dzieci miały jak najlepszy start w życiu. Zachęcanie najmłodszych do zrozumienia i otwartości wobec swoich uczuć, może dać im umiejętności radzenia sobie ze wzlotami i upadkami, które życie będzie serwować im w miarę dorastania - mówi z ekranu Kate, która niedługo będzie matką trójki dzieci.

- Ważne jest, aby nasze dzieci rozumiały, że emocje są normalne i żeby miały pewność, że w razie potrzeby otrzymają pomoc. Dlatego z dumą popieram kampanię, która jest obecnie prowadzona w szkołach podstawowych. Kampania jest doskonałym narzędziem wspierania rodziców. Pokazują, jak możemy pomóc dzieciom wyrażać swoje uczucia, odpowiednio reagować i zapobiegać małym oraz dużym problemom - przekonuje księżna.

Każda szkoła podstawowa w Anglii otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych, przeznaczonych do pobrania. Wypuszczono także ulotkę, która ma pomóc rodzicom i opiekunom rozpocząć rozmowy z dziećmi o zdrowiu psychicznym.

dgxwfnt

Badacze zidentyfikowali dzieci w wieku 9-11 lat jako grupę będącą na decydującym etapie życia. Wchodzą wówczas w okres dojrzewania. Dzięki wsparciu szkół i rodziców eksperci chcą pomóc w zarządzaniu wyzwaniami, z jakimi się borykają się dzieci i zapobiec tym samym eskalacji problemów.

- Jedną z najbardziej skutecznych rzeczy, jaką możemy zrobić, jest danie dzieciom języka, którego potrzebują, aby mówić o zdrowiu psychicznym i zachęcić je do otwartej rozmowy w domu oraz w szkole - uważa profesor Peter Fonagy, odpowiedzialny za kampanię. - Pomaganie dzieciom w identyfikacji problemów, które mają one lub ich przyjaciele, jest pierwszym krokiem w rozwiązywaniu tych kłopotów. Jeśli pomożemy młodym ludziom zmagać się ze swoimi uczuciami lub doświadczeniami, będą szczęśliwsi i będą lepiej radzić sobie w szkole.

Temat jest wyjątkowo bliski parze książęcej, gdyż mają już dwójkę dzieci, a Kate spodziewa się właśnie kolejnego. Para ogłosiła ciążę na dość wczesnym etapie, ponieważ księżna cierpiała na poranne mdłości i nie była w stanie pełnić swoich obowiązków. Ze względu na swój stan monarchini musiała także opuścić pierwszy dzień szkoły małego księcia George’a. Według przewidywań poród powinien nastąpić w marcu.

dgxwfnt

Podziel się opinią

Share

dgxwfnt

dgxwfnt