Blisko ludziKinga Duda ma nową pracę. Ostatnio wystąpiła w roli ekspertki

Kinga Duda ma nową pracę. Ostatnio wystąpiła w roli ekspertki

Kinga Duda
Kinga Duda
Źródło zdjęć: © East News | Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
Aleksandra Lewandowska

07.10.2021 17:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Córka prezydenta RP Andrzeja Dudy pnie się do góry! Kinga Duda pracuje jako aplikantka adwokacka w jednym z warszawskich sądów, a kilka dni temu wystąpiła jako ekspertka na konferencji poświęconej mediacji i sporom sądowym. Młoda prawniczka świetnie sobie radzi i po cichu rozwija karierę.

Kinga Duda wydaje się być jedną z najbardziej tajemniczych postaci. Córka Andrzeja Dudy ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie. Choć odbyła staże w Londynie, Parlamencie Europejskim i Kancelarii Prezydenta, mało wiadomo o tym, co robi prywatnie. Okazuje się jednak, że stale rozwija swoją karierę prawniczą.

Kinga Duda ma nową pracę

Według redakcji NaTemat.pl, 26-letnia obecnie Kinga Duda pracuje jako aplikantka adwokacka w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. Pod koniec września tego roku wystąpiła na webinarium wydawnictwa Legalease, gdzie była jedną z panelistek dyskusji na temat mediacji i sporów sądowych, związanych z nowymi technologiami. Organizatorzy wydarzenia podali na oficjalnej stronie, czym dokładnie się zajmowała.

- Kinga doradzała klientom w kilkudziesięciu sporach informatycznych na etapie przedsądowym, mediacyjnym i sądowym. Uczestniczyła w negocjacjach ugód pomiędzy podmiotami prywatnymi - napisali.

Nie udziela się publicznie

Kinga Duda pokazała się u boku swojego taty, prezydenta RP Andrzeja Dudy, zaledwie kilka razy. 26-latka chroni swojej prywatności i skrupulatnie dąży do celu, jakim jest kariera prawnicza. Choć co chwilę pojawiają się nowe doniesienia na jej temat - związane z partnerami i życiem prywatnym, żadnego z nich nie komentuje. Jakiś czas temu w jej obronie stanęła córka byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewska, która odniosła się do "milczenia" Kingi Dudy na tematy polityczne i społeczne, dotyczące w szczególności decyzji podejmowanych przez jej ojca.

- Córka prezydenta to nie jest funkcja publiczna. Tak się nam zdarzyło, że jesteśmy dziećmi rodziców, którzy pełnią, albo pełnili takie, a nie inne funkcje. Moim zdaniem nie można wymuszać zajmowania stanowisk na różne tematy - powiedziała Kwaśniewska w rozmowie z "Plejadą".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (138)
Zobacz także