Trwa ładowanie...

Kinga Duda ma nową pracę. Ostatnio wystąpiła w roli ekspertki

Córka prezydenta RP Andrzeja Dudy pnie się do góry! Kinga Duda pracuje jako aplikantka adwokacka w jednym z warszawskich sądów, a kilka dni temu wystąpiła jako ekspertka na konferencji poświęconej mediacji i sporom sądowym. Młoda prawniczka świetnie sobie radzi i po cichu rozwija karierę.

Kinga Duda Kinga Duda Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d3i0y1z
d3i0y1z

Kinga Duda wydaje się być jedną z najbardziej tajemniczych postaci. Córka Andrzeja Dudy ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie. Choć odbyła staże w Londynie, Parlamencie Europejskim i Kancelarii Prezydenta, mało wiadomo o tym, co robi prywatnie. Okazuje się jednak, że stale rozwija swoją karierę prawniczą.

Kinga Duda ma nową pracę

Według redakcji NaTemat.pl, 26-letnia obecnie Kinga Duda pracuje jako aplikantka adwokacka w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza. Pod koniec września tego roku wystąpiła na webinarium wydawnictwa Legalease, gdzie była jedną z panelistek dyskusji na temat mediacji i sporów sądowych, związanych z nowymi technologiami. Organizatorzy wydarzenia podali na oficjalnej stronie, czym dokładnie się zajmowała.

d3i0y1z

- Kinga doradzała klientom w kilkudziesięciu sporach informatycznych na etapie przedsądowym, mediacyjnym i sądowym. Uczestniczyła w negocjacjach ugód pomiędzy podmiotami prywatnymi - napisali.

Nie udziela się publicznie

Kinga Duda pokazała się u boku swojego taty, prezydenta RP Andrzeja Dudy, zaledwie kilka razy. 26-latka chroni swojej prywatności i skrupulatnie dąży do celu, jakim jest kariera prawnicza. Choć co chwilę pojawiają się nowe doniesienia na jej temat - związane z partnerami i życiem prywatnym, żadnego z nich nie komentuje. Jakiś czas temu w jej obronie stanęła córka byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewska, która odniosła się do "milczenia" Kingi Dudy na tematy polityczne i społeczne, dotyczące w szczególności decyzji podejmowanych przez jej ojca.

- Córka prezydenta to nie jest funkcja publiczna. Tak się nam zdarzyło, że jesteśmy dziećmi rodziców, którzy pełnią, albo pełnili takie, a nie inne funkcje. Moim zdaniem nie można wymuszać zajmowania stanowisk na różne tematy - powiedziała Kwaśniewska w rozmowie z "Plejadą".

d3i0y1z

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Aleksandra Kwaśniewska jak Kinga Duda? Były prezydent o jej uwagach. "Były dla mnie ważne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3i0y1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i0y1z