Blisko ludziKlara Williams o tym, dlaczego zmieniła nazwisko. Aktorka jest siostrzenicą Mateusza Morawieckiego

Klara Williams o tym, dlaczego zmieniła nazwisko. Aktorka jest siostrzenicą Mateusza Morawieckiego

Klara Williams o tym, dlaczego zmieniła nazwisko i planach na przyszłość.
Klara Williams o tym, dlaczego zmieniła nazwisko i planach na przyszłość.
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

21.09.2021 18:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie jest tajemnicą, że Klara Williams, którą możemy obecnie podziwiać na małym ekranie w show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", to siostrzenica premiera, a rodzona siostra Franka Brody, aktywisty na rzecz praw społeczności LGBTQ+. W najnowszym wywiadzie artystka opowiedziała m.in. o swojej decyzji dotyczącej zmiany nazwiska.

Klara Williams urodziła się 5 czerwca 1992 roku, a więc skończyła w tym roku 29 lat. Ma na swoim koncie spory dorobek artystyczny. Wiele osób kojarzy ją również ze względu na pochodzenie. Do niedawna Klara Williams była bowiem Klarą Brodą. Jest natomiast córką siostry premiera Mateusza Morawieckiego, Anny Morawieckiej, i jej partnera, Jarosława Brody.

"Moje nazwisko nie rezonowało z tym, że jestem aktorką"

Klara Williams udzieliła wywiadu Plejadzie, w którym wyznaje, że w momencie, w którym odebrała dowód osobisty, na którym widniało nowe nazwisko, poczuła mnóstwo pozytywnych emocji. Zaznacza, że to był wzruszający moment. Jednak do jej decyzji entuzjastycznie nie podszedł jej tata. Mimo wszystko, po wielu rozmowach ją zaakceptował.

- Po rozmowie z nim (tatą – przyp. red.) zrozumiałam, że to dla niego trudna sytuacja. Wtedy podjęłam decyzję, że skoro już zmieniam nazwisko, zrobię to "z rozmachem". Nazwisko Williams w Stanach Zjednoczonych jest popularne tak, jak Nowak w Polsce. Każdy zna kogoś o tym nazwisku: aktora, tenisistkę, piosenkarza. Zależało mi na tym, żeby to nazwisko nie było jakieś wysublimowane, ale jednocześnie łatwe do zapamiętania za granicą – mówi Klara Williams w rozmowie z Aleksandrą Głowińską.

Na pytanie, czy zmieniła personalia ze względu na pokrewieństwo z premierem Mateuszem Morawickim, odpowiada, że nie.

Dwa tygodnie na zmianę nazwiska

Klara Williams podczas rozmowy wyjaśniła, jakie są procedury zmiany nazwiska w Polsce.

W dalszej części wywiadu aktorka opowiedziała też o udziale w show Polsatu: "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zdradziła również, że niedługo będzie można ją oglądać w serialu "Pierwsza Miłość".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także