Trwa ładowanie...
d257x8x

Klasyczne szpilki do pracy - kolor, fason, obcas

Jeśli za chwilę rozpoczniesz pracę w miejscu, w którym liczy się klasyczny dress code, sprawdź, jakie szpilki powinnaś wybrać. Liczy się fason, kolor, a także kształt i typ obcasa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarne szpilki to klasyka nad klasykami, która zawsze się sprawdzi
Czarne szpilki to klasyka nad klasykami, która zawsze się sprawdzi (iStock.com, Fot: yacobchuk)
d257x8x

Szpilki do pracy - kolor

Szpilki do pracy powinny być przede wszystkim skromne. Mają stanowić tło neutralnej, klasycznej stylizacji biznesowej, składającej się zwykle ze spódnicy do kolana lub spodni w kant, jasnej koszuli i marynarki bez ozdób. Warto zwracać szczególną uwagę na kolor. Najlepsze będą modele w stonowanych barwach, ale niekoniecznie w czerni, brązie czy granacie. Latem i wiosną sprawdzą się szpilki beżowe lub pudroworóżowe, które dodadzą lekkości całej stylizacji i będą dobrym uzupełnieniem jasnych ubrań.

Odpowiednie również będą modele w pastelowych odcieniach, np. koralowej czerwieni czy jasnego błękitu. Dobrze jest unikać krzykliwych szpilek, np. w krwistej czerwieni, z lakierowanej skóry (chyba że możemy sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji). Zrezygnujmy też z wyrazistych wzorów, ale niezłym pomysłem będzie włożenie szpilek z ozdobnym obcasem, który nie zdominuje stylizacji.

d257x8x

Szpilki do pracy - fason

Najlepszym wyborem będą szpilki zabudowane w całości, niezależnie od tego, czy jest upał czy chłodniejsza pogoda. Odsłonięta stopa może nie być mile widziana, ale to oczywiście zależy od wielu czynników. Dobrze sprawdzą się też szpilki peep toe (z odsłoniętym fragmentem palców) oraz szpilki bez pięty, mające cienki podtrzymujący pasek.

Szpilki do pracy - obcas

Wybór wygodnego obcasa zależy od preferencji. Niektóre kobiety dobrze się czują na dość wysokich szpilkach lub słupkach, inne wolą nosić kaczuszki albo klocki. Warto brać pod uwagę komfort. Jeśli osiem godzin spędzimy głównie przy biurku, możemy wybrać coś mniej wygodnego, a bardziej szykownego (np. czarne czółenka z lakierowanej skóry na bardzo cienkiej szpilce). Jeśli będziemy często chodzić z gabinetu do gabinetu, wybierzmy coś bardziej stabilnego, np. grubszy słupek.

d257x8x

Podziel się opinią

Share

d257x8x

d257x8x