Trwa ładowanie...

Kobiety mogą mieć więcej orgazmów. Mężczyźni nie będą zadowoleni

Badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazało, że kobiety mają o 32 procent większe szanse na orgazm z inną kobietą niż z mężczyzną. Zaskoczeni?

Kobiety mogą mieć więcej orgazmów. Mężczyźni nie będą zadowoleniŹródło: Shutterstock.com
d3c82nh
d3c82nh

Uczeni z Uniwersytetu w Arkansas przeprowadzili badanie dotyczące życia seksualnego kobiet. Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Archives of Sexual Behavior. Okazało się również, że kobiety będące w heteroseksualnych związkach miały jedynie 7 orgazmów w ciągu miesiąca, podczas gdy lesbijki aż 55.

Naukowcy pod kierownictwem dr Kristen Jozkowski odkryli, że kobiety heteroseksualne uprawiały seks ok. 6 razy w miesiącu, a lesbijki 10 razy. Z czego wynika ta różnica? Wyjaśnienie jest proste. - Kobiety, które mają bardziej urozmaicone życie seksualne, częściej doświadczają orgazmu – tłumaczy dr Jozkowski w rozmowie z "The Sun".
- Kobiety, które miały więcej orgazmów ciągu miesiąca częściej uprawiały seks oralny, były zadowolone ze swojego związku, otwarcie mówiły o swoich potrzebach i oczekiwaniach, ich stosunki były dłuższe, nosiły seksowną bieliznę, wysyłały pikantne wiadomości, odgrywały role w łóżku, eksperymentowały z pozycjami oraz stymulacją analną, realizowały swoje fantazje seksualne – napisali autorzy badań w podsumowaniu. Tak więc komunikacja jest kluczowa.
Zanim jednak porzucisz swojego faceta w poszukiwaniu kolejnych orgazmów, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Badacze zaznaczają, że jeśli nie pociągają cię inne kobiety, jakość twojego życia seksualnego wcale się nie poprawi, jeśli zwiążesz się z lesbijką. Poza tym w ankiecie wzięło udział jedynie 2300 osób. Nie jest to więc największa próba, zważywszy, że kobiety stanowią ponad połowę populacji na świecie.

d3c82nh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c82nh