Trwa ładowanie...

Kobiety zbyt rzadko używają kremów do opalania

Niemal co czwarta Brytyjka ankietowana przez organizację Macmillan Cancer Support nie miała zamiaru stosować podczas zagranicznych wakacji preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UV - informuje serwis "BBC News/Health".
Share
Kobiety zbyt rzadko używają kremów do opalania
Źródło: 123RF
d43464r

Niemal co czwarta Brytyjka ankietowana przez organizację Macmillan Cancer Support nie miała zamiaru stosować podczas zagranicznych wakacji preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UV - informuje serwis "BBC News/Health". Spośród 1500 ankietowanych 22 proc. nie stosowało preparatów ochronnych podczas wakacji w ciepłych krajach.

W tej niesmarującej się grupie 24 proc. tłumaczyło, że nie ulegają poparzeniu, 14 proc uważało preparaty za zbyt kosztowne, a 12 proc uważało, że nie działają.

Także Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów wyraziło obawy, że zbyt wiele osób ulega poparzeniu słonecznemu, które zwiększa ryzyko nowotworów skóry (według danych tej organizacji poparzenie słoneczne przynajmniej raz w życiu zdarzyło się 92 proc. osób, przy czym u co trzeciej miało to miejsce ponad dziesięć razy). Z powodu raka skóry umiera co roku około 2500 mieszkańców Wielkiej Brytanii.

d43464r

Jak wygląda czerniak? Zobacz zdjęcia!
Jak zaznacza przewodniczący Stowarzyszenia, dr Stephen Jones, nie każda skóra wymaga ochrony w takim samym stopniu - szczególnie narażone są osoby o bladej, łatwo ulegającej poparzeniu skórze oraz ci, w rodzinach których pojawił się rak skóry.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Opalała się 15 godzin dziennie, zapadła na śmiertelną chorobę*

* Dekalog opalania*

* Gdy żar leje się z nieba…*

Ponad 80 proc. solariów zagraża zdrowiu

d43464r

Podziel się opinią

Share
d43464r
d43464r