GwiazdyKolejna grafika Matyldy Damięckiej. Odnosi się do słów o. Tadeusza Rydzyka

Kolejna grafika Matyldy Damięckiej. Odnosi się do słów o. Tadeusza Rydzyka

Matylda Damięcka ponownie podzieliła się wymowną grafiką.
Matylda Damięcka ponownie podzieliła się wymowną grafiką.
Źródło zdjęć: © AKPA
08.12.2020 09:29, aktualizacja: 02.03.2022 18:42

Od czasu pamiętnych słów wypowiedzianych przez o. Tadeusza Rydzyka podczas obchodów rocznicy założenia Radia Maryja, nie ustaje dyskusja dotycząca bezkarności księży. Kontrowersyjna wypowiedź słynnego redemptorysty odbiła się szerokim echem po ogólnopolskich mediach. Także Matylda Damięcka postanowiła odnieść się do sprawy.

Cytowana wypowiedź o. Rydzyka "To, że ksiądz zgrzeszył… no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?" cały czas wzbudza emocje oraz wywołuje dyskusje na temat pedofilii w kościele. Problem ten był ukrywany od lat przez biskupa Edwarda Janiaka, który miał mieć wiedzę na temat nadużyć hierarchów kościelnych, ale nie zrobi z tym kompletnie nic.

Matylda Damięcka komentuje grafiką

Matylda Damięcka od dłuższego czasu znana jest jako ceniona graficzka. Na swoim koncie na Instagramie wrzuca regularnie własnoręcznie wykonane rysunki albo hasła. Wielokrotnie poprzez minimalistyczny styl wyraziła swoje stanowisko wobec zaistniałych w Polsce wydarzeń. Celnie skomentowała Strajk Kobiet, a nawet przedstawiła własne okładki magazynu "Elle" z Anną Lewandowską.

Tym razem jednak Damięcka zdecydowała się zabrać głos w sprawie samego ojca Rydzyka. Jej krótkie, dowcipne, ale trafne sformułowanie rzeczywiście oddaje charakter kontrowersyjnego duchownego. Zamieściła nowy post podpisując go wymownie "PAN Tadeusz". Z kolei na kartce widoczne jest jedno hasło: "RYDZYKOWANIE – łac. tadeuszus dontgiwefakus".

Oprócz tego pod rzeczonym hasłem jest krótka, ale celna definicja: "czyn, którym nic nie ryzykujesz". Stanowisko Matyldy Damięckiej wywołało spore poruszenie wśród jej obserwatorów, którzy odnieśli się do hasła zaproponowanego przez aktorkę.

"Dla niektórych - To Deus."

"Czyli trochę takie mieć wywalenie"

'Kto nie rydzykuje ten nie ma...'

"Ojciesz Jadeusz Ryży" - czytamy pod grafiką.

Zaproponowane przez Damięcką hasło i jego definicja rzeczywiście nie tylko nawiązują do samej postaci Rydzyka, ale także przypominają o tych duchownych, którzy cały czas pozostają bezkarni za swoje straszliwe czyny. Czym jeszcze zaskoczy nas aktorka?

Źródło artykułu:WP Kobieta