FitnessKomary. Czy wiesz jak z nimi walczyć? Znajdź praktyczne sposoby na ich odstraszenie

Komary. Czy wiesz jak z nimi walczyć? Znajdź praktyczne sposoby na ich odstraszenie

Komary są utrapieniem w czasie największych upałów.
Komary są utrapieniem w czasie największych upałów.
Źródło zdjęć: © 123RF

22.07.2020 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety wraz z przyjściem lata należy przygotować się także na pojawienie się uporczywych komarów. Jak z nimi walczyć? Pytanie co roku powraca jak bumerang, bo w końcu nikt nie lubi mieć zaczerwienionych znaków po ukąszeniu tych owadów. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z tym problemem, dlatego też, jeśli martwisz się o swoich najbliższych i chcesz ich uchronić przed komarami, zajrzyj poniżej.

Komary to jedno z największych utrapień czasu wakacyjnego. Sprzyjający klimat, czyli wysoka temperatura w połączeniu z wilgocią, tworzy środowisko idealne dla rozwijania się komarów. Jedynym pocieszeniem niech będzie fakt, że w Polsce nie musimy obawiać się zakażenia chorobami egzotycznymi przenoszonymi przez komary. Co zrobić, żeby pozbyć się owadów?

Komary – kogo najchętniej atakują?

Istnieje kilka ciekawych teorii dotyczących ukąszenia przez komary. Popularna wersja, która znana jest od wielu lat, dotyczy grupy krwi. Jak się okazuje, komary chętniej atakują osoby o grupie krwi 0, natomiast osoby o grupie krwi A mogą spać spokojnie. Oczywiście to tylko pewnego rodzaju przypuszczenie, więc nie można tego brać dosłownie. Co ważne, komary przyciągają osoby wydzielające więcej dwutlenku węgla, czyli posiadające większą masę ciała czy kobiety w ciąży. Również wyższa temperatura wabi krwiopijne owady.

Komary – jak się ochronić?

Niestety nie ma jednego cudownego środka, który raz na zawsze odstraszy komary. Jeśli nie chcesz narażać siebie i najbliższych na ukąszenie, staraj się wystrzegać przebywania przy dużych zbiornikach wodnych oraz na otwartych przestrzeniach, gdy komary działają najaktywniej. Jednak w przypadku, gdy wyjście w takie miejsce jest konieczne, lepiej zabezpieczyć się długimi rękawami i nogawkami. Także moskitiery uniemożliwią przedostanie się komarów do domu.

Komary – jak się ich pozbyć?

Najlepszymi metodami są wszystkie preparaty, które zadziałają owadobójczo i odstraszająco:

  • lampy – promieniowanie UV może być wykorzystane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń;
  • spirale i pałeczki – nasączone substancją, które odstraszają owady;
  • repelenty – spray, krem lub płyn; mogą być stosowane na ciało lub ubranie;
  • elektrofumigatory – urządzenia do kontaktu elektrycznego.

Komary – jak z nimi walczyć domowymi sposobami?

Niektóre osoby nie mogą korzystać z chemicznych środków na komary. Z tego też powodu rekomendowane są wszelkie rośliny, które skutecznie odstraszą owady. Doniczki z pelargonią, plastry cebuli, liście pomidorów na parapecie – to przykłady możliwych rozwiązań. Również komarzyca, lawenda i kocimiętka pomogą w walce z komarami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także