Trwa ładowanie...
01-06-2007 10:26

Korepetycje z modelowania włosów

Po wyjściu od fryzjera włosy zawsze wyglądają perfekcyjnie. Podpowiemy ci, jak osiągnąć ten sam efekt w domu za pomocą własnej szczotki i suszarki.

Share
Korepetycje z modelowania włosów
d3imtjl

Po wyjściu od fryzjera włosy zawsze wyglądają perfekcyjnie. Podpowiemy ci, jak osiągnąć ten sam efekt w domu za pomocą własnej szczotki i suszarki.

d3imtjl

W ciągu roku na suszenie i modelowanie włosów poświęcamy średnio cztery doby. Dowiedz się, jaką wybrać suszarkę i jak jej używać, by ten zabieg nie był dla włosów torturą. Jeśli masz wątpliwości, jaka szczotka doda fryzurze objętości, jaka je wyprostuje oraz czy można codziennie stosować lokówkę – przeczytaj nasze rady.

Jak suszyć, by nie niszczyć włosów

Reguluj temperaturę suszenia. Na początek najlepszy jest niezbyt intensywny strumień powietrza (50-70 st. C, czyli pierwszy, słabszy bieg suszarki). Z kolei do modelowania lepszy jest ciepły i mocniejszy podmuch (80–100 st. C). Pod koniec suszenia schładzamy pasma chłodnym powietrzem.

Suszarkę trzymaj w odległości ok. 20 cm od głowy. Jeśli znajduje się bliżej, niszczy włosy, może też powodować ich szybsze przetłuszczanie się. Gorący podmuch sprawia również, że przegrzewają się cebulki, a włosy stają się słabsze, wolniej rosną.

d3imtjl

Nie układaj fryzury, gdy włosy są mokre. Do modelowania najlepsze są lekko wilgotne. Mokrym trudno nadać pożądaną linię.

Suszenie rozpocznij od nasady włosów. Jeśli będziesz trzymać suszarkę pod kątem 45 stopni, włosy nie będą się plątać.

Nie susz pod włos. Pochylenie głowy do przodu zwiększa wprawdzie objętość fryzury, ale także pozbawia pasma połysku. Suszenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów wygładza ich łuski i sprawia, że pięknie odbijają światło.

Suszarki, lokówki, prostownice

Bądź troskliwa dla włosów: wybierz suszarkę z regulacją temperatury, a lokówkę i prostownicę stosuj w wyjątkowych okazjach.

d3imtjl

Warto kupować suszarki z nakładkami, np. dyfuzor przydaje się, gdy chcesz dodać włosom puszystości, a nasadka szczelinowa w suszarce umożliwia precyzyjne ułożenie fryzury, bo zapobiega rozwiewaniu włosów na wszystkie strony.

Możesz wybrać np.:

  1. Suszarka z 3 ustawieniami temperatury i siły nadmuchu, Braun, 129 zł. 2. Suszarka z dyfuzorem, jonizuje powietrze i zapobiega elektryzowaniu się włosów, Philips, 179 zł. 3. Prostownica jonowa, Philips, 289 zł. 4. Prostownica Braun, 199 zł. 5. Suszarka z obrotowymi szczotkami, Rowenta, 299 zł

Grzebienie są niezbędne do rozczesywania mokrych włosów – szczotka jest za gęsta i je szarpie.

Grzebienie z szerokimi, rzadko rozstawionymi zębami służą do rozczesywania włosów. Te z gęstymi zębami polecane są do tapirowania. Najlepiej wybierać plastikowe, bo metalowe mogą niszczyć włosy.

d3imtjl

Grzebienie do rozczesywania włosów, Galeria Centrum, 9–12 zł
Grzebień do tapirowania, Galeria Centrum, 7 zł

Szczotki do modelowania

Małe i okrągłe służą do podnoszenia włosów u nasady i układania loków. Grube okrągłe prostują pasma i nadają fryzurze większą objętość. Płaskie stosuje się do prostowania włosów i układania naturalnych fryzur.

Modelowanie zaczynaj od tyłu. Długie lub gęste włosy dobrze jest podzielić na dwie części, a jedną z nich, tę która będzie modelowana później) zwinąć i podpiąć spinką.

Grzywkę i partie włosów nad czołem susz na końcu. Gdy reszta fryzury będzie już gotowa, łatwiej nadasz im właściwy kształt.– Włosy wymodelujesz szybciej dwiema szczotkami (jedną zostaw we włosach, na drugą nawijaj pasmo).

d3imtjl

Wybieraj szczotki z plastikową rękojeścią. Ten materiał jest lżejszy od drewna, a ciężar szczotki ma niemałe znaczenie podczas trzymania jej nad głową – im jest mniejszy, tym mniej męczą się uniesione ręce.

  1. Gruba szczotka, Inter-Vion, 18 zł. 2. Cienka okrągła szczotka, Inter-Vion, 10 zł. 3. Szczotka do prostowania włosów, Sephora, 43 zł. 4. Płaska szczotka, Galeria Centrum, 11 zł

Aleksadra Jaworska

d3imtjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3imtjl
d3imtjl