Trwa ładowanie...
d3ud1yy

Kosmetyki apteczne nie tylko pielęgnują. Polacy uważają je za bardziej skuteczne

Kosmeceutyki – pod taką nazwą można czasem spotkać produkty, które powstały w wyniku ścisłej współpracy kosmetologów, dermatologów, alergologów, farmaceutów i chemików. Zanim zostają wprowadzone na rynek zostają poddawane badaniom klinicznym. Nie tylko pielęgnują, ale także łagodzą objawy chorobowe, a nawet leczą skórę.

Share
d3ud1yy

Kosmeceutyki – pod taką nazwą można spotkać produkty, które powstały w wyniku ścisłej współpracy kosmetologów, dermatologów, alergologów, farmaceutów i chemików. Zanim zostają wprowadzone na rynek są poddawane badaniom klinicznym. Nie tylko pielęgnują, ale także łagodzą objawy chorobowe, a nawet leczą skórę.

Kosmetyki z apteki są coraz częściej wybierane przez Polaków do pielęgnacji skóry. Są czasami droższe od produktów drogeryjnych, za to o wiele bogatsze w składniki odżywcze, bez substancji uczulających.

- Szacuje się, że problem skóry wrażliwej dotyka prawie 50 procent ludzi – mówi mgr farmacji Agnieszka Urbaniak, z apteki internetowej wapteka.pl. - Nadwrażliwości można się nabawić wraz z wiekiem, a jej przyczyny są bardzo różne: od zanieczyszczeń powietrza, przez uszkodzenia fizyczne po niewłaściwie dobrane substancje pielęgnujące. Zdarza się, że ulubiony krem może uczulić po kilku latach regularnego stosowania.

d3ud1yy

Z badania TNS OBOP (z 2012 roku) wynika, że co piąty Polak kupuje kosmetyki apteczne. Kobiety kupują je częściej niż mężczyźni, jednak warto podkreślić, że także spora grupa panów, bo co dziesiąty, sięga po dermokosmetyki.

Polacy uważają je za bardziej skuteczne, co wiąże się z tym, że polecane są przez specjalistów osobom, które mają problemy ze skórą.

Z przeprowadzonych badań wynika, że co trzecia osoba nie kupuje kosmetyków w aptekach, gdyż nie ma kłopotów z cerą. Zdaniem 11 procent ankietowanych dermokosmetyki niczym nie różnią się od zwykłych kosmetyków pod względem jakości i skuteczności działania.

Dermokosmetyki są pozbawione wszelkich substancji powodujących uczulenia i to jest ich główny wyróżnik na rynku produktów aptecznych. Są serie przeciwtrądzikowe, przeciwłupieżowe, wpływające na produkcję kolagenu i wiele innych. Oferta jest obecnie bardzo szeroka – od preparatów do pielęgnacji twarzy, przez kosmetyki myjące, kryjące, peelingujące aż po linie hamujące pocenie.

d3ud1yy

Producenci dermokosmetyków proponują klientom stosowanie linii przeznaczonych do konkretnego typu skóry (np. z atopowym zapaleniem skóry, skóry suchej, mieszanej) oraz „do zadań specjalnych”. - Wybierając dermokosmetyki nie ryzykujemy reakcją alergiczną i podrażnieniem – mówi Agnieszka Urbaniak. - Polecają je lekarze dermatolodzy do wspomagania leczenia wielu chorób skórnych oraz do codziennego użytku na zdrowej skórze. Aby w pełni cieszyć się działaniem substancji aktywnych, bez żadnych skutków ubocznych, należy rozważnie dobrać produkt do typu skóry.

(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

d3ud1yy

Podziel się opinią

Share
d3ud1yy
d3ud1yy