Trwa ładowanie...

Kosmetyki dla ciężarnej - jak walczyć z cellulitem w ciąży?

Cellulit i rozstępy w ciąży to jedne z najczęstszych problemów dotykających przyszłe matki. Najprostszą metodą walki z nimi jest stosowanie kosmetyków. Jednak nie wszystkie polecane są kobietom w ciąży. Jakich kosmetyków można używać w ciąży?
Share
Cellulit to wstydliwy defekt estetyczny
Cellulit to wstydliwy defekt estetycznyŹródło: iStock.com, Fot: Rawpixel
d49k509

Czym jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit jest nieprawidłowym rozszerzeniem tkanki tłuszczowej. Jest to problem natury medycznej, chociaż większość osób traktuje go jako wyłącznie jako estetyczny.

Istnieje szereg czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu. Z uwagi na specyfikę budowy anatomicznej kobiet to właśnie one częściej narażone są na ten problem, chociaż nie jest prawdą, że mężczyzn cellulit w ogóle nie dotyczy.

d49k509

Wśród przyczyn występowania cellulitu można wskazać:

Szczególnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania cellulitu jest ciąża, w której trakcie macica się powiększa i blokuje odpływ żylny. Prowadzi to najczęściej do zastoju krążenia w kończynach dolnych. Cellulit w ciąży jest powszechnym problemem estetycznym.

d49k509

Kosmetyki na cellulit a ciąża

Jednym ze skutecznych sposobów na walkę z cellulitem są kosmetyki. Zanim kobiety w ciąży zdecydują się na użycie tego typu preparatów, powinny zapoznać się z ich składem. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie wszystkie kosmetyki są bezpieczne dla przyszłych mam.

Niezbyt dobrym pomysłem będzie używanie kosmetyków, które mają w swoim składzie metyloksantyny - pochodne kofeiny, uznawane za niebezpieczne dla kobiet w ciąży.

Domowe sposoby na cellulit

Cellulit w ciąży z powodzeniem można zwalczyć, korzystając z domowych sposobów. Wśród naturalnych i sprawdzonych metod można wymienić peelingi, których celem jest poprawa mikokrążenia krwi.

d49k509

Zdecydowanie największą popularnością wśród kobiet zmagających się z cellulitem w ciąży są peelingi z soli morskiej. Żeby je wykonać, wystarczy wsypać do wanny napełnionej ciepłą wodą ok. 100 g soli morskiej (sposób ten sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku osób, które zmagają się z cellulitem na udach).

Skutecznym domowym sposobem na cellulit są również masaże z wykorzystaniem olejku rozmarynowego lub migdałowego. Celem tego typu masaży jest poprawa cyrkulacji krwi i zwiększenie przepływu limfy.

Kobiety, które zmagają się z cellulitem w ciąży, powinny również pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu, odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej (np. spacerach lub specjalnych ćwiczeniach dla ciężarnych).

Zobacz także: kosmetyki zakazane w ciąży

d49k509

Podziel się opinią

Share
d49k509
d49k509