ModaKostiumy plus size. Tuszują i podkreślają to, co trzeba

Kostiumy plus size. Tuszują i podkreślają to, co trzeba

Kostiumy plus size. Tuszują i podkreślają to, co trzeba
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.06.2018 15:39

Wiek, rozmiar, typ sylwetki nie mają żadnego znaczenia, jeśli czujesz się komfortowo. Dla kobiet o pełniejszych kształtach nie jest to takie proste, zwłaszcza latem, na plaży. Doradzamy kostiumy kąpielowe, które pozwolą się cieszyć piękną pogodą bez zbędnych kompleksów.

Oczaruj publikę na plaży – stroje kąpielowe warte uwagi

Kiedy na wadze widnieje kilka nadprogramowych kilogramów, znalezienie idealnego stroju jest trudniejsze. W codziennych strojach nie sprawia to jednak aż tak dużej trudności, jak na plaży, gdzie ciało jest mocno wyeksponowane. Warto sobie pomóc i dobrać odpowiedni kostium. Rozmiar to nie wszystko, bo te małe kawałki materiału, które połączono za pomocą tasiemek i sznureczków mogą zdziałać cuda dla naszego wyglądu i tym samym samopoczucia.

Unikamy czerni

Choć to kolor, który wyszczupla, nie powinnyśmy stawiać na czarny kostium kąpielowy. Odetnie się ciemniejszym kolorem od jasnej skóry i dodatkowo podkreśli np. pulchne uda i ramiona. Lepsze będą kolorowe, fantazyjne stroje z falbanami i w duże kolorowe wzory.

Nie ukrywaj – eksponuj!

Kobiety o pełniejszych kształtach i o bujnym biuście powinny stawiać na usztywniane miseczki strojów kąpielowych. Nie każdy przykłada znaczenie do doboru góry od kostiumu kąpielowego tak, jak w przypadku bielizny. To błąd, bo większe piersi potrzebują podtrzymania także na plaży. Odpowiednie góry od bikini powinny być usztywnione i posiadać szerokie ramiączka. Bardzo cienkie mogłyby niepotrzebnie podrażnić skórę na ramionach i sprawiać dyskomfort.

Wizyta na basenie czy plaży to przyjemność, pod warunkiem, że nie myślimy obsesyjnie o dodatkowej fałdce wymykającej się spod majtek. Większość pań z nadwagą stwierdza zgodnie, że największym problemem jest zatuszowanie brzucha. Warto zwrócić uwagę na urocze i wygodne stroje w stylu retro lub pin-up z wysokimi majtkami i stanikiem z wyraźnymi szwami i fiszbiną. Takie kostiumy kąpielowe nawiązują do czasów, kiedy kobiece krągłości były nieco bardziej doceniane niż teraz, ale na szczęście odpowiednich strojów kąpielowych jest coraz więcej.

Sportowy komfort plus size

Sezon plażowy i pokazywanie ciała nie dla każdego są przyjemnością. Szkoda jednak czasu na to, by martwić się każdą fałdką. Najlepszą opcją jest akceptacja swojego ciała i... wygoda. Sportowe kostiumy kąpielowe są jednym ze sposobów na wypoczynek w komfortowych warunkach. Są dość zabudowane, dzięki czemu nie pokażemy więcej, niż chcemy i w niepożądanym momencie spod krawędzi takiego kostiumu nie wymknie się nawet odrobina ciałka.

Odrobina odwagi

Jeśli dopasowanie stroju kąpielowego spędza ci sen z powiek i potrzebujesz czasu na to, aby oswoić się z myślą o odsłonięciu ciała, zabierz pareo lub efektowną narzutkę plażową z cienkiej tkaniny, warto też dopasować ładny kapelusz.