Blisko ludziKrólowa Elżbieta II założy konto na Facebooku

Królowa Elżbieta II założy konto na Facebooku

Królowa Elżbieta II założy konto na Facebooku
Źródło zdjęć: © AP

08.11.2010 13:26, aktual.: 19.11.2010 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na popularnym portalu społecznościowym Facebook pojawiło się
konto samej królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II - poinformował przedstawiciel dworu.

Na popularnym portalu społecznościowym Facebook pojawiło się konto samej królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II - poinformował przedstawiciel dworu. Na profilu brytyjskiej monarchini użytkownicy serwisu znajdą m. in. krótkie filmiki i zdjęcia, a także powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach z udziałem Elżbiety II. Internauci zapisani na Facebooku będą mogli wysyłać też komentarze i wiadomości.

Królowej nie będzie można jednak zaprosić do grona wirtualnych znajomych, ponieważ jej profil będzie tzw. kontem firmowym, czyli nienależącym do konkretnej osoby prywatnej. Monarchini osobiście zatwierdziła pomysł założenia konta na Facebooku, choć przyznała jednocześnie, że nigdy sama nie korzystała z serwisu - ujawnił chcący zachować anonimowość urzędnik z otoczenia Elżbiety II. Dodał, że obecność na tym popularnym portalu to niezbędny warunek dla osób życia publicznego.

Nie jest to bynajmniej pierwszy tego typu krok brytyjskiej rodziny królewskiej. Już w 2007 roku uruchomiła ona kanał tematyczny na stronie youtube.com. Dwa lata później pojawiła się na portalu Twitter, posiada też konto na portalu flickr, służącym do publikowania zdjęć.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także