Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz apeluje do rodziców, by bronili dzieci przed "zarazą"

Krystyna Pawłowicz zaapelowała na Twitterze do rodziców, by bronili godności swoich dzieci przed "zarazą". W ten sposób odniosła się do podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego karty na rzecz społeczności LGBT+ i deklaracji WHO.

Share
Krystyna Pawłowicz apeluje do rodziców, by bronili dzieci przed "zarazą"Źródło: Forum
d14to8u

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Kartę LGBT+, zawierającą postulaty dotyczące bezpieczeństwa społeczności LGBT i edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach. Zakłada również utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób zmagających się z sytuacją kryzysową lub odrzuconych przez rodzinę.

Podpisana deklaracja odwołuje się do raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – "Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją seksualną".

Krystyna Pawłowicz zaapelowała na Twitterze do rodziców, by bronili godności swoich dzieci przed postulatami deklaracji, które nazwała "zarazą".

d14to8u

W kolejnym poście Pawłowicz upomniała Trzaskowskiego, nazywając przy tym edukowanie dzieci z zakresu anatomii "straszeniem". – Celem prezydenta jest realizacja zadań publicznych o charakterze użyteczności publicznej, nie straszenie cudzych dzieci obrazkami organów płciowych i sprawiania tym radości pedofilskim "edukatorom" – napisała posłanka na Twitterze.

Pod koniec lutego Rafał Trzaskowski wydał oświadczenie w sprawie karty LGBT+ i deklaracji WHO, w którym odniósł się do dyskusji toczącej się w mediach. Słowa krytyków nazwał "manipulacjami".

d14to8u

Wśród przykładów tych "manipulacji" prezydent wymienił sugerowanie, że deklaracja zachęca dzieci w wieku 0-4 lata do "zabawy w lekarza" czy stwierdzenie, że nakłania nastolatków do jak najwcześniejszego rozpoczęcia współżycia.

– Standardy wyraźnie koncentrują się na tym, jak rozwijać emocjonalność w okresie dojrzewania oraz uchronić dzieci przed zagrożeniami dotyczącymi zbyt wczesnego rozpoczynania współżycia, seksu w mediach, pornografii i pedofilii – odpowiedział Trzaskowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11 pytań o aplikację dla ofiar przemocy

d14to8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14to8u
d14to8u