Trwa ładowanie...

Krzysztof Krawczyk miał trzy żony. Tak wyglądały jego związki

Krzysztof Krawczyk zmarł rok temu. Oprócz tego, że wokalista jest ikoną polskiej muzyki rozrywkowej, prowadził także barwne życie prywatne, które jest gotowym materiałem na scenariusz filmowy. Piosenkarz był żonaty trzy razy. Oto jak wyglądały jego związki.

Ewa Krawczyk była trzecią żoną artysty Ewa Krawczyk była trzecią żoną artysty Źródło: AKPA
d2g2jz4
d2g2jz4

Krzysztof Krawczyk był legendą polskiej sceny muzycznej. Artysta, znany z takich hitów jak "Za tobą pójdę jak na bal", "Jak minął dzień", "Chciałem być" czy "Mój przyjacielu", zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Oprócz tego, że Krawczyk był wykonawcą piosenek, które zna cała Polska, jego życie prywatne wywoływało wiele emocji. "Kiedyś, przed poznaniem Ewy byłem poligamistą, podobnie jak 90 proc. moich kolegów" - wyznał w wywiadzie dla Plejady.

Krzysztof Krawczyk związał się z Grażyną Adamus. "To był mój pierwszy mężczyzna"

Krzysztof Krawczyk, zanim poślubił Ewę, która ogłosiła wiadomość o jego śmierci i była z artystą do jego ostatnich chwil, dwa razy stawał na ślubnym kobiercu. Po raz pierwszy ożenił się jeszcze w latach siedemdziesiątych, z Grażyną Adamus. Poznał ją już w 1962 roku, w liceum wieczorowym, do którego uczęszczał.

"Dołączył do nas w trakcie nauki, spojrzał na mnie i już wiedziałam, jak to się skończy. Odtąd tylko on odprowadzał mnie po szkole do domu i nosił za mnie teczkę" - mówiła kobieta dla serwisu Pomponik. Zanim wzięli ślub, byli parą przez cztery lata.

"To był mój pierwszy mężczyzna. Razem do szkoły, razem ze szkoły, razem w trasę, wszystko robiliśmy razem. To był taki facet, że tylko do pozazdroszczenia" - wspominała na łamach "SuperExpressu".

d2g2jz4

Niestety, koniec małżeństwa był dramatyczny. Podczas wyjazdu w trasę koncertową z zespołem Trubadurzy, w którym śpiewał Krawczyk, Adamus przyłapała małżonka na zdradzie z Haliną Żytkowiak, ówczesną wokalistką zespołu Amazonki.

"Złapałam ich. Krzysztof był u niej w pokoju. Nie nakryłam ich w łóżku, ale wparowałam do niej do pokoju i zapytałam: Gdzie jest Krzysztof? Krzysztof był w łazience. I wszystko się posypało" - opowiadała w "SE". Co więcej, okazało się, że Żytkowiak spodziewa się dziecka.

Para rozwiodła się, jednak pozostała ze sobą w dobrych stosunkach, a Grażyna Adamus wybaczyła byłemu mężowi. Sama nigdy już z nikim się nie związała. "Nigdy w życiu niczego złego mu nie życzyłam. Był w porządku facetem, a że kochał kobiety..." - mówiła w "SE".

Halina Żytkowiak była drugą żoną Krawczyka. Zdradziła go, gdy koncertował

Krawczyk związał się później z Haliną Żytkowiak, która dołączyła do Trubadurów. Po odejściu z zespołu w 1973 roku, para wzięła ślub. Na świecie pojawił się także ich syn – Krzysztof Igor Krawczyk, który był jedynym dzieckiem piosenkarza. W latach osiemdziesiątych wyemigrowali do Stanów, gdzie usiłowali zrobić karierę. Niestety ich małżeństwo nie przetrwało. Żytkowiak zdradziła męża, o czym ten miał dowiedzieć się od syna.

d2g2jz4

Krawczyk razem z synem wrócili do Polski, jego druga żona została w USA. Pracowała tam jako kelnerka. Po latach ciężko zachorowała na raka płuc z przerzutami. Leczenie nie przyniosło efektu i kilka tygodni przed śmiercią kobieta skontaktowała się z byłym mężem. Mieli się spotkać - Krawczyk chciał wysłać syna do Stanów, jednak to nie doszło do skutku. Halina zmarła w 2011 roku w szpitalu w Los Angeles.

Z Ewą był do końca. "Nigdy nie byłam jego fanką"

Trzecią żonę, Ewę Trylko, Krawczyk poznał w 1982 roku podczas jednej z tras koncertowych w Stanach, w Chicago. Kobieta miała zaledwie 22 lata i była 13 lat młodsza od wokalisty. Pracowała jako kelnerka w barze, w którym wystąpił Krawczyk. Z początku nie była nim zainteresowana, nie spodobał jej się, jednak szybko ją zauroczył.

"Nigdy nie byłam jego fanką. W telewizorze wydawał się gruby, mały, no i tak jakoś jedno oko miał dziwne, wyglądało jak sztuczne. Ale jak zobaczyłam go na żywo, pomyślałam: co za ciacho. I jak śpiewa!" - opowiadała w "SE".

d2g2jz4

Po trzech latach para pobrała się w Stanach. Okazało się, że małżeństwo nie jest jednak ważne w Polsce – po powrocie do kraju powtórzyli ceremonię w 1988 roku i wzięli ślub cywilny oraz kościelny.

Po około dwudziestu latach związku para przeszła poważny kryzys, spowodowany oskarżeniami o zdradę Krawczyka. W 2002 roku rozwiedli się, jednak po pewnym czasie wrócili do siebie. Nie mieli własnych dzieci, jednak adoptowali trzy córki siostry zmarłej Haliny Żytkowiak - Sylwię, Kasię i Beatę.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Byliśmy na grobie Krawczyka. Ewa Krawczyk: "Nie radzę sobie"

d2g2jz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g2jz4