Trwa ładowanie...
ycipk-3w3igx

Ksiądz do kobiety po mastektomii. "Musi pani obsługiwać męża"

Ksiądz Stanisław Jurczuk był ostatnio jednym z gości programu "Sprawa dla reportera". Obecnymi w studio i widzami wstrząsnął wypowiedzią, że "kobieta ma obowiązek współżycia z mężem, nawet po bolesnej mastektomii".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radykalna wypowiedź księdza o kobietach po mastektomii
Radykalna wypowiedź księdza o kobietach po mastektomii (Twitter)
ycipk-3w3igx

Elżbieta Jaworowicz nie wierzyła własnym uszom, gdy zaproszony ks. Stanisław Jurczuk skomentował trudną sytuację jej bohaterki. Najpierw mąż odciął kobiecie dostęp do konta bankowego, by później domagać się seksu, gdy dochodziła do siebie po amputacji piersi. Księdza to nie ruszyło. Uznał, że jako kobieta jest od tego, by "obsługiwać męża". – Ma pani obowiązki, także i współżycia – powiedział Jurczuk.

– Ksiądz tak sądzi? – zapytała księdza zszokowana prowadząca. Inni również nie kryli zdumienia, w tym Ewa Minge. – To, co przeżywają kobiety, poprzez utratę piersi, swojej kobiecości i to, co w ogóle, czyni rak, powoduje, że ona ma prawo czuć się wykorzystana – stwierdziła ostro.

ycipk-3w3igx

Odcinek wyemitowany 4 października wzbudza wiele emocji w mediach społecznościowych. Duchowny jednak milczy. Na co dzień doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie w kwestiach polityki społecznej. Zajmuje się też działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3w3igx

ycipk-3w3igx
ycipk-3w3igx