Blisko ludziKsiądz do kobiety po mastektomii. "Musi pani obsługiwać męża"

Ksiądz do kobiety po mastektomii. "Musi pani obsługiwać męża"

Ksiądz do kobiety po mastektomii. "Musi pani obsługiwać męża"
Karolina Błaszkiewicz

06.10.2018 14:18, aktual.: 06.10.2018 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ksiądz Stanisław Jurczuk był ostatnio jednym z gości programu "Sprawa dla reportera". Obecnymi w studio i widzami wstrząsnął wypowiedzią, że "kobieta ma obowiązek współżycia z mężem, nawet po bolesnej mastektomii".

Elżbieta Jaworowicz nie wierzyła własnym uszom, gdy zaproszony ks. Stanisław Jurczuk skomentował trudną sytuację jej bohaterki. Najpierw mąż odciął kobiecie dostęp do konta bankowego, by później domagać się seksu, gdy dochodziła do siebie po amputacji piersi. Księdza to nie ruszyło. Uznał, że jako kobieta jest od tego, by "obsługiwać męża". – Ma pani obowiązki, także i współżycia – powiedział Jurczuk.

– Ksiądz tak sądzi? – zapytała księdza zszokowana prowadząca. Inni również nie kryli zdumienia, w tym Ewa Minge. – To, co przeżywają kobiety, poprzez utratę piersi, swojej kobiecości i to, co w ogóle, czyni rak, powoduje, że ona ma prawo czuć się wykorzystana – stwierdziła ostro.

Odcinek wyemitowany 4 października wzbudza wiele emocji w mediach społecznościowych. Duchowny jednak milczy. Na co dzień doradza prezydentowi Andrzejowi Dudzie w kwestiach polityki społecznej. Zajmuje się też działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (238)