Trwa ładowanie...
d20ckcb

Księżna Kate i książę William przeprowadzą się do Londynu

Księżną Kate i księcia Williama czeka przeprowadzka. Brytyjska para książęca zamierza zmienić miejsce zamieszkania - z Norfolk przeniosą się do Pałacu Kensington. Wygląda jednak na to, że 400-letni Pałac jest dla nich zbyt przytulny i za mały, i w związku z tym specjalnie dla nich zostanie rozbudowany o dwukondygnacyjną piwnicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżna Kate i książę William przeprowadzą się do Londynu
(Getty Images)
d20ckcb

Kate i William wraz z dziećmi chcą przeprowadzić się z Norfolk jeszcze zanim książę George pójdzie do szkoły. Przeprowadzka została zaplanowana na jesień. Jak donosi „Daily Mail” Pałac Kensington specjalnie dla nich ma zostać rozbudowany o dwupoziomową piwnicę o łącznej powierzchni 1500 m2.

Pierwszy raz o swojej decyzji książę poinformował jeszcze pod koniec 2016 roku. „Daily Mail” ujawnił, że do urzędu gminy Kensington i Chelsea wpłynął wniosek o pozwolenie na rozbudowę Pałacu - podziemna przybudówka, licząca 22 pokoje i dwie kuchnie, ma powstać obok oranżerii w ogrodach Kensington. Jeśli urząd się na to zgodzi, będzie to wyjątek zrobiony specjalnie dla rodziny królewskiej.

Wniosek o rozbudowanie XVIII-wiecznego pałacu złożyła organizacja charytatywna Historic Royal Palaces. Powodem przeprowadzki nie jest jedynie szkoła księcia George’a, ale także skupienie na obowiązkach wynikających z reprezentowania brytyjskiej korony.

d20ckcb

„Iceberg basements” - tak nazywane są luksusowe „rozbudówki”, na które decydują się zamożni mieszkańcy Londynu. Tworzone są one po to, aby uzyskać bardziej kwadratową bryłę i zachować standardy, ograniczające możliwość budowania w górę. Nowe zasady położyły kres takim rozbudowom budynków, ale wygląda na to, że specjalnie dla rodziny królewskiej zostaną one złamane.

d20ckcb

Podziel się opinią

Share

d20ckcb

d20ckcb