GwiazdyKsiężna Kate urodziła. To chłopiec!

Księżna Kate urodziła. To chłopiec!

Księżna Kate urodziła. To chłopiec!
Źródło zdjęć: © DSDD/JRAB/ZOB/ZDF / Newspix.pl
22.07.2013 21:39, aktualizacja: 23.07.2013 20:42

Dzisiaj księżna Kate została przyjęta na oddział położniczy londyńskiego szpitala St Mary's. Przypomnijmy, że z oficjalnych informacji wynikało, że termin porodu był planowany na pierwszą połowę lipca. Jednak to dopiero dzisiaj Kate w towarzystwie męża – księcia Williama została przywieziona z Pałacu Kensington do kliniki.

Dziecko i mama czują się dobrze. Noc spędzą w szpitalu. Syn książęcej pary jest trzeci w kolejce do tronu. Chłopiec urodził się o godzinie 16:24 (o godz. 17:24 polskiego czasu), waży 3,8 kg. Książę William był obecny przy narodzinach.

Zgodnie z protokołem o płci i innych szczegółach dotyczących narodzonego dziecka najpierw informowana została królowa. Tę wiadomość przekazał jej książę William przy pomocy zaszyfrowanego telefonu. Dopiero po zawiadomieniu królowej pałac o narodzinach informuje prezydentów, premierów lub monarchów każdego z 54 państw Commonwealthu. Brytyjczycy i cały świat o narodzinach dowiedzieli się z oficjalnego komunikatu wystawionego w oszklonej ramce na dziedzińcu Pałacu Buckingham oraz z twittera księcia Walii.

Wciąż nieznane jest imię dziecka i nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszone. Według bukmacherów najczęściej obstawiane są imiona Aleksandra i Jerzy.

Wcześniej ujawniono, że książęca para nie znała płci dziecka, a przy porodzie, oprócz księcia Williama miała być obecna jego teściowa Carole Middleton i dwóch ginekologów-położników.

Dzisiaj księżna Kate została przyjęta na oddział położniczy londyńskiego szpitala St Mary's. Przypomnijmy, że z oficjalnych informacji wynikało, że termin porodu był planowany na pierwszą połowę lipca. W oczekiwaniu na narodziny „Royal baby” przed szpitalem St Mary's od wielu dni koczowali dziennikarze. Jednak to dopiero dzisiaj Kate w towarzystwie męża – księcia Williama została przywieziona z Pałacu Kensington do kliniki.

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Ceremonia była transmitowana na cały świat.

(ags)