UrodaKwas hialuronowy: i ty możesz mieć piękną skórę

Kwas hialuronowy: i ty możesz mieć piękną skórę

Kwas hialuronowy: i ty możesz mieć piękną skórę

17.12.2018 15:47, aktual.: 13.05.2019 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kwas hialuronowy to kosmetyczne objawienie ostatnich lat. Nie musisz jednak poddawać się nieprzyjemnym zabiegom, by korzystać z jego właściwości. Regularnie stosowany krem z kwasem hialuronowym skutecznie zmieni kondycję twojej skóry!

Kwas hialuronowy wchodzi w skład ludzkiej skóry. Jego rolą jest zapewnianie optymalnego poziomu nawilżenia skóry właściwej, w której zlokalizowane jest składające się z kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego „rusztowanie” skomplikowanej konstrukcji, jaką jest skóra. Jest to możliwe dzięki znakomitym właściwościom higroskopijnym – kwas hialuronowy fenomenalnie wiąże ze sobą cząsteczki wody. Potrafi przyciągnąć nawet 250 cząsteczek, więc nie dziwi jego sława jednego z najlepszych składników o działaniu nawilżającym. Kwas hialuronowy nie tylko uzupełnia niedostatki nawilżenia, ale również pobudza odnowę skóry. W połączeniu z innymi nawilżającymi składnikami takimi jak olej z nasion sezamu lub oliwa z oliwek dodatkowo chroni przed ponowną utratą nawilżenia. Jest to o tyle ważne, że jednym z powodów wczesnego pojawiania się zmarszczek jest niewystraczające nawilżanie skóry.

Kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to błąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z jej nadmiernego przetłuszczenia, co… z odwodnienia naskórka. Najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu najlepiej sprawdzi się krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia upragnioną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie suchym policzkom.

Co więcej, kwas hialuronowy nie jest komodogenny - nie powoduje powstawania zaskórników. Regularne aplikowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest podnoszenie skuteczności innych kosmetyków. Tylko głęboko nawilżona skóra w pełni wykorzystuje potencjał składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z nadaktywnością gruczołów łojowych.

Obraz

Skóra alergiczna wymaga szczególnego traktowania. W walce o odrobinę ukojenia trzeba też pamiętać o najważniejszym aspekcie pielęgnacji, czyli nawilżaniu skóry. Przy cerze mieszanej koniecznie wybierz preparaty nie tylko głęboko nawilżające, ale ponadto hipoalergiczne oraz stymulujące naturalną odnowę podrażnionego naskórka.

Z tymi zadaniami najlepiej poradzi sobie krem z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest szalenie skuteczny w nawilżaniu naskórka, a dodatkowo świetnie regeneruje skórę. Jest przy tym dobrze tolerowany nawet przez skłonną do podrażnień skórę, co czyni go absolutnym must-have w pielęgnacji posiadaczki cery wrażliwej.

Kwas hialuronowy to składnik, który zawsze warto włączyć do pielęgnacji. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, krem z kwasem hialuronowym to wszystko, czego potrzebujesz, by skutecznie zadbać o skórę.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)