Blisko ludziLara Gessler wspomina tatę. Łączyła ich wyjątkowa więź

Lara Gessler wspomina tatę. Łączyła ich wyjątkowa więź

Lara Gessler wspomina tatę
Lara Gessler wspomina tatę
Źródło zdjęć: © fot. AKPA
Marta Kutkowska

04.09.2021 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

3 września odbył się pogrzeb słynnego restauratora i taty Lary Gessler, Piotra Gesslera. Mężczyzna zmarł niespodziewanie 27 sierpnia w wyniku powikłań pooperacyjnych. Rodzina zmarłego wciąż nie może się pogodzić z jego odejściem. Lara Gessler opisała wzruszające wspominanie ojca na swoim koncie na Instagramie.

Rodzina Gesslerów jest nierozerwalnie związana z historią stołecznej gastronomii. Piotr Gessler zamiłowanie do jedzenia odziedziczył po ojcu, który prowadził w Warszawie dwie cukiernie, "Bajkę" na Marszałkowskiej i "Staropolską" na Bielanach. Bratem Piotra jest restaurator Adam Gessler, ojciec Mateusza Gesslera, jurora Masterchefa. Piotr Gessler zawsze pozostawał nieco w cieniu sławnej rodziny. Więcej o swoim tacie postanowiła opowiedzieć Lara.

Lukier we krwi

W ostatnich latach Piotr Gessler prowadził uwielbianą przez warszawiaków lodziarnię przy ulicy Kruczej. Stamtąd pochodzą między innymi słynne lody owsiankowe i miodowe. Lara słabość do słodkości odziedziczyła właśnie po ojcu.

"Był wspaniałym cukiernikiem i kucharzem. Piekł pyszny chleb żytni na zakwasie, którym pokrzepiał mnie i moje koleżanki na studiach. Kroił grube kromki, smarował znacząca ilością masła i posypywał solą i czarnuszką" - napisała Lara.

Niewiele osób wie, że to z ojcem młoda cukierniczka mieszkała przez większą część dzieciństwa. Po rozstaniu restauratora z Magdą Gessler, dziewczynka została z ojcem aż do swojej osiemnastki.

Fan kotów i kina akcji

Lara na swoim koncie na Instagramie opisała kilka bardzo osobistych wspomnień o ukochanym tacie. Napisała o jego słabości do filmów szpiegowskich, kotów i.. trampek. Dodała, że Piotr Gessler kochał się opalać i chodzić na grzyby.

Lara Gessler wspomina ojca
Lara Gessler wspomina ojca© Instagram

Najbardziej wzruszająca część opowieści Lary to podziękowanie.

"Dziękuję Ci, Tato, za spacery, rozmowy o architekturze i modzie damskiej na przestrzeni wieków, za weekendowe wypady na Koło, za to, że nigdy nie oceniałeś, nie plotkowałeś. Za to, że mi ufałeś, i że ponad wszystko chciałeś, żebym była szczęśliwa". 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (69)
Zobacz także