Trwa ładowanie...

Lekarz o koronawirusie. "Bez działań prewencyjnych byłoby w Polsce ok. 1000 chorych"

Doktor Wojciech Falęcki jest rezydentem położnictwa i ginekologii oraz jednym z najpopularniejszych lekarzy na Instagramie. Nic dziwnego, że zabrał głos w sprawie koronawirusa. Jego wpis jest bardzo ważny.

Lekarz o koronawirusie. "Bez działań prewencyjnych byłoby w Polsce ok. 1000 chorych"Źródło: Instagram
d25algt
d25algt

"Myślę, że nie tylko ja, ale inne osoby działające w mediach społecznościowych, dostają liczne zapytania co z koronawirusem. Dziś Rektor naszej Uczelni (Warszawski Uniwersytet Medyczny – red.), prof. Wielgoś zawiesił zajęcia dla studentów i doktorantów. Mają pozostać w domach. Pamiętajmy – w domach... a nie w kinach, kawiarniach czy na koncertach. Dbajmy o siebie, ale też o innych" – zaczyna swój wpis Falęcki.

Koronawirus – lekarz przestrzega

W dalszej części swojego apelu, popularny ginekolog i położnik podkreśla, jak istotne są działania prewencyjne. Czytamy, że o ich skuteczności przekonamy się za najpóźniej dwa tygodnie. "Będzie o tym świadczyła liczba zachorowań. Bez działań prewencyjnych, za 8-10 dni byłoby w Polsce około 1000 chorych (symulacja modelu włoskiego i niemieckiego). Jeżeli po 10 dniach będzie istotnie mniejsza to możemy uznać skuteczność naszych działań" – wyjaśnia.

Dr Wojciech Falęcki apeluje do wszystkich, by dbali o higienę osobistą, a co ważniejsze – nie panikowali. "Raczej racjonalnie podejdźmy do sprawy" – prosi, dodając, że pojawiły się wytyczne co do postępowania z kobietą ciężarną zakażoną koronawirusem. "Jeśli masz objawy infekcji górnych dróg oddechowych, poinformuj służby" – dodaje na koniec lekarz.

Zobacz także: SIŁACZKI program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25algt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25algt