Lepsze od wietrzenia. Po 30 minutach pościel będzie jak nowa
Większość z nas nie wyobraża sobie snu bez wygodnej poduszki. To jeden z najczęściej i najdłużej używanych przedmiotów w domu - w końcu nasza głowa spoczywa na niej dobrych kilka godzin codziennie. Dlaczego więc tak rzadko ją pierzemy?
Mimo częstego zmieniania poszewek pościelowych, poduszki same w sobie stanowią prawdziwe siedlisko bakterii. To przedmiot, który ma nieustanny kontakt ze skórą, na której znajdują się miliony bakterii, resztki kosmetyków bazujących na olejach, a do tego łój wytwarzający się w trakcie snu. Wszystko to razem tworzy mieszankę wybuchową i... raj dla bakterii.
Wyczyść w ten sposób poduszkę. Będzie czysta i sterylna
Niestety, poduszka należy do przedmiotów, które pierze się bardzo rzadko. To błąd, który możemy przypłacić problemami z cerą. Nie każda poduszka nadaje się do prania. Jest jednak sposób, który skutecznie je wyczyści i usunie część bakterii. Nie wymaga on użycia wody, przez co może być stosowany często.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Potrzebna ci będzie nieoceniona soda oczyszczona. Wystarczy posypać nią poduszkę i wetrzeć sodę w materiał suchą i czystą gąbką, a po 30 minutach wytrzepać. Wodorowęglan sody pochłonie część bakterii i wybieli materiał. Ten patent sprawdzi się zwłaszcza w przypadku, kiedy wnętrze poduszki wypełnione jest pierzem.
Jeśli twoja poduszka została wykonana z materiałów syntetycznych, można ją wyprać, ale w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza. Przed praniem warto zastosować patent z sodą. Jeśli chcesz podbić jej oczyszczające właściwości, wetrzyj sodę lekko zwilżoną gąbką na pół godziny przed praniem.
Czytaj także: Widzisz u mężczyzny taką pościel? To zły znak
Zadbaj o higienę snu - dosłownie i w przenośni
Wietrzenie pościeli to stary i sprawdzony sposób na pozbycie się z materiału nadmiaru roztoczy. Jeśli temperatura na dworze na to pozwala, należy wietrzyć ją codziennie. Jest to szczególnie ważne, jeśli w domu mieszkają alergicy. A co z poszewkami? Kiedy należy je zmieniać? Najlepiej raz w tygodniu. W zależności od materiału, z jakiego wykonana jest poszewka, należy prać ją w możliwie jak najwyższej temperaturze. W przypadku bawełnianej pościeli warto wybrać program, który pierze w 60 stopniach Celsjusza — to właśnie w tej temperaturze giną bakterie.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl