Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
Małgorzata Socha
30-05-2014 13:42

Lewandowski i Socha najbardziej atrakcyjnymi celebrytami

Robert Lewandowski i Małgorzata Socha to najbardziej podziwiane za wygląd sławne osoby — wynika z przeprowadzonego przez BBC Lifestyle badania Polaków. Roberta Lewandowskiego wskazało 19 proc. respondentów, na drugim miejscu uplasował się Maciej Zakościelny (12 proc.), a na trzecim Jakub Błaszczykowski (6 proc.).

Lewandowski i Socha najbardziej atrakcyjnymi celebrytamiŹródło: AKPA
dk6x2ba
dk6x2ba

Robert Lewandowski i Małgorzata Socha to najbardziej podziwiane za wygląd sławne osoby — wynika z przeprowadzonego przez BBC Lifestyle badania Polaków. Roberta Lewandowskiego wskazało 19 proc. respondentów, na drugim miejscu uplasował się Maciej Zakościelny (12 proc.), a na trzecim Jakub Błaszczykowski (6 proc.). Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Socha z wynikiem 15 proc., pokonując Natalię Siwiec (13 proc.) i Dorotę Rabczewską (11 proc.).

Okazją do wykonania badania jest rozpoczynający się 2 czerwca na antenie BBC Lifestyle cykl „Zdrowie i uroda”, w ramach którego wyemitowane zostaną programy dokumentalne, wnikliwie analizujące naukowe i psychologiczne aspekty zdrowia i wyglądu. W ankiecie uczestniczyło 800 osób w wieku od 15 do 50 lat.

Badanie pokazało, że ponad połowa Polaków (54 proc.), w tym 64 proc. mężczyzn i 45 proc. kobiet, jest zadowolona ze swojego wyglądu.

Analizując kompleksy związane z ciałem, na pierwsze miejsce wysuwa się tusza: blisko 40 proc. Polaków - w tym 49 proc. kobiet i 29 proc. mężczyzn - uważa, że są za grubi. Największym kompleksem dla ankietowanych okazał się brzuch: zadowolenie z jego wyglądu zadeklarowało tylko 30 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn.

dk6x2ba

Dla ponad jednej czwartej respondentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, problemem jest również wygląd zębów. Blisko 20 proc. pań jest niezadowolonych ze swoich nóg, natomiast dla wielu panów wadą jest niewysportowane ciało — takiej odpowiedzi udzieliło ponad 20 proc. badanych.

Obie płcie podobnie oceniły poszczególne części swojego ciała. Jedynym wyjątkiem okazały się pośladki, które pozytywnie postrzega tylko 57 proc. kobiet i aż 80 proc. mężczyzn. Ponad 70 proc. Polaków — 71 proc. kobiet i 78 proc. mężczyzn — deklaruje natomiast zadowolenie z wyglądu własnej twarzy.

Ankietowanych zapytano także, w jaki sposób dbają o swoje zdrowie. Blisko połowa badanych stara się zdrowo odżywiać, a co trzeci systematycznie uprawia sport. Tylko 15 proc. zadeklarowało zażywanie suplementów diety, a operacji plastycznej poddałaby się mniej niż jedna czwarta badanych.

dk6x2ba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk6x2ba