Trwa ładowanie...

Licytacja jakiej jeszcze nie było. Biżuteria sprzedana za kosmiczną sumę

Na licytacji w Genewie padł rekord. Klejnoty królewskie Marii Antoniny zostały sprzedane, a ich cena zaskoczyła wszystkich zebranych. Nikt nie spodziewał się tak zawrotnej kwoty.

Share
Licytacja jakiej jeszcze nie było. Biżuteria sprzedana za kosmiczną sumę
Źródło: Twitter
d3725fr

Klejnoty Marii Antoniny zaginęły ponad 200 lat temu, podczas nieudanej ucieczki monarchini z francuskiego dworu w 1791 roku. Zgodnie ze wspomnieniami służby, królowa cały wieczór owijała klejnoty w kawałki bawełny i układała w skrzynce, którą wysłano do Brukseli. Tam przyjęła ją siostra królowej, arcyksiężna Maria Krystyna. Potem słuch o nich zaginął.

Po 200 latach klejnoty królewskie zostały odnalezione i trafiły na genewską aukcję, gdzie zostały sprzedane za rekordową sumę. Sam jeden wisior z perłą kosztował nabywcę 37 mln dolarów. Cała kolekcja klejnotów została sprzedana za 57 mln dolarów.

d3725fr

Dom aukcyjny Sotheby's, który przeprowadził licytację przyznaje, że nie było jeszcze w historii przypadku, żeby królewska biżuteria sprzedała się za tak astronomiczną kwotę.

https://twitter.com/StephNebehay/status/1062865183025061888

Królowa Maria Antonina i jej mąż, król Francji Ludwik XVI zostali straceni na gilotynie w 1793 roku podczas rewolucji francuskiej. Na podstawie ich historii powstało wiele filmów, a postać samej królowej wpisała się nie tylko w historię, ale również we współczesną popkulturę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3725fr

Podziel się opinią

Share
d3725fr
d3725fr