Wykorzystywał 15-latkę. Oto jak schwytała go policja

Wykorzystywał 15‑latkę. Oto jak schwytała go policja

Śląscy "łowcy głów" zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię
Śląscy "łowcy głów" zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, policja.pl
02.02.2024 14:17, aktualizacja: 02.02.2024 16:19

Śląscy policjanci, znani jako "łowcy głów", zatrzymali mężczyznę ściganego za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Sprawca wielokrotnie wykorzystał 15-letnią dziewczynkę, namawiał ją do prostytucji i przekazywał jej narkotyki.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany 31-latek na przełomie 2019 i 2020 roku wielokrotnie dopuścił się obcowania z dziewczynką, która nie skończyła 15 lat. W zamian za to dawał jej różne narkotyki.

Jak czytamy na stronie policji - w tym samym czasie namawiał ją do uprawiania prostytucji i założył jej profil na portalu randkowym, pośrednicząc w kontaktach z nią i szukając osób, które chciałyby się spotykać z nastolatką.

Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Sprawę początkowo prowadziła komenda w Częstochowie, a w listopadzie 2023 roku przekazano ją do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tam ustalono, że podejrzany miał wyjechać do Danii i, ukrywając się przed policją, zatrudnić się jako pracownik budowlany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Za 31-latkiem wydano list gończy oraz Europejski Nakaz Aresztowania, a w sprawę zaangażowała się też duńska policja, która współpracowała z katowickimi śledczymi.

Powrót do Polski i aresztowanie

W styczniu br. okazało się, że mężczyzna wrócił do Polski i miał się ukrywać na terenie częstochowskiego Rakowa. Dokładny adres podejrzanego ustalili śląscy "łowcy głów", co doprowadziło do zatrzymania 31-latka.

Jak czytamy na stronie policji - mężczyzna nie stawiał oporu, choć był zaskoczony, gdy do jego drzwi zapukała policja. Trafił do aresztu, a sąd wyznaczył mu karę dwóch lat i siedmiu miesięcy pozbawienia wolności.

31-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do więzienia
31-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do więzienia© Policja

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta