Trwa ładowanie...
d1x4u0t

Luksusowe praliny w prezencie. Co kryją te wyrafinowane słodkości?

Efektowne pudełko pełne pysznych pralin to jeden z klasycznych prezentów lub pomysłów na przyjemność tylko dla siebie. Oblane mleczną, białą lub gorzką czekoladą, kryją w sobie wiele smaków i dodatków. Każda pralinka z osobna to małe dzieło sztuki, które możemy zjeść.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Pyszne i piękne - eleganckie praliny to uczta dla zmysłów
Pyszne i piękne - eleganckie praliny to uczta dla zmysłów (iStock.com)
d1x4u0t

Czekoladka a pralina

Czekoladki i praliny, to określenia, których używamy zamiennie, ale jedno i drugie oznacza co innego. Czekoladka to mała czekolada lub pojedyncza kulka, lub dowolny inny kształt z czekolady, który jest porcją odpowiadającą jednemu kęsowi. Praliny uwielbiamy za smakowite wypełnienie, które często bywa niespodzianką oraz za piękne zdobienia i oryginalne kształty.

Z kolei pralinki to czekoladki z wypełnieniem. Wypełnienie może być niemal dowolne, od smakowych kremów o różnych smakach, konsystencjach i kolorach, przez orzechy, aż do alkoholowych likierów i aromatyzowanych wódek. Dobra pralina powinna jednak zawierać w składzie nie mniej niż 25% czekolady.

Czekoladki najczęściej są zapakowane w kartonowe pudełko, ale im lepsze opakowania, tym bardziej elegancki będzie nasz prezent. Drewniana szkatułka o jednym lub kilku "piętrach" wypełnionych słodkimi cackami prezentuje się efektownie i gustownie. Prawdziwy prezent z klasą. Nawet te osoby, które nie są entuzjastami słodyczy, chętnie trzymają w domu pudełko czekoladek, aby móc nimi poczęstować gości.

Eleganckie praliny i subtelne czekoladki

Urok pralinek i czekoladek tkwi między innymi w pięknym, najczęściej okazjonalny opakowaniu. Elegancka oprawa czyni jedzenie pralin rodzajem rytuału. Prawie nigdy nie zjadamy ich na raz, ale delektujemy się stopniowo ich wyglądem i smakiem. Praliny mogą być zapakowane każda z osobna lub mieścić się na specjalnych tackach, które uniemożliwiają im przewracanie się. W ten sposób misterne zdobienia pralin są bezpieczne.

   iStock.com
(iStock.com)

Więcej niż czekolada

Wysokiej jakości czekolada jest źródłem wielu cennych składników mineralnych np.: magnezu, wapnia i żelaza. Ponadto podnosi ona poziom endorfin i tym samym poprawia nastrój. Dobrej jakości czekolada to słodycz z dużą zawartością stuprocentowego masła kakaowego, które odpowiada za jej gładką powierzchnię, intensywny smak i aromat.

Dobrą czekoladę możemy przechowywać nie dłużej, niż kilka tygodni, ale pyszne pralinki o unikalnych kształtach i smakach na pewno nie będą długo czekać na zjedzenie.

   iStock.com
(iStock.com)

Szukasz pomysłu na klasyczny prezent? Czekoladki będą niezawodne

Okazjonalne pudełko pralin w luksusowym wydaniu to klasyczny upominek, który zadowoli najbardziej wybredne osoby. Starannie dobrane wypełnienie, gładka, aksamitna czekolada i artystyczna dekoracja wykonywana ręcznie na każdej sztuce. Wszystko to dlatego, aby stworzyć mały kęs słodkości. Elegancki upominek z dowolnej okazji możemy podarować, mamie, dziadkom, mężowi, który lubi słodkości, szefowi i przyjaciółce.

Klasyczne czekoladki - delektuj się smakiem

Wysoka jakość produktu z czekolady to równocześnie doskonały smak i starannie dopracowana forma. Oryginalnym prezentem będzie np. telegram z czekolady, czyli napis z nienadziewanych czekoladek o odpowiedniej treści. Można powiedzieć, że aż szkoda go zjeść.

   123RF
(123RF)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1x4u0t

Podziel się opinią

Share
d1x4u0t
d1x4u0t