UrodaLuźny kok - idealny na luźne przyjęcie

Luźny kok - idealny na luźne przyjęcie

Luźny kok - idealny na luźne przyjęcie
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Edyta Maciejczak
30.07.2017 08:37, aktualizacja: 30.07.2017 15:56

Luźny kok to fryzura pasująca na każdą okazję – na randkę, spotkanie ze znajomymi, do pracy, do szkoły, na uczelnię. Jest bardzo praktycznym uczesaniem, które będzie dobrze komponować się z każdą stylizacją, każdym typem urody. Luźny kok to fryzura, która nadaje włosom kontrolowanego nieładu przez cały dzień. Można go samodzielnie wykonać w kilku krokach.

Poznaj sposoby wykonania luźnego koka

Fryzurę można wykonać na włosach długich i półdługich. Upięcie jest niezwykle zmysłowe i kobiece, ponieważ uwydatnia ramiona i szyję. To wygodne uczesanie będzie odpowiednie na każdą porę roku i na każdą okazję. Luźny kok doda uroku i dziewczęcości, odejmie lat. Ponadto będziesz się czuć komfortowo w każdej sytuacji. Przedstawiamy kilka sposobów na samodzielne wykonanie luźnego koka:

  • luźny kok z morskim tchnieniem – do wykonania tej fryzury będą potrzebne grzebień, gumka do włosów, wygładzający spray do włosów, wsuwki, lakier do włosów i mgiełka zapachowa. Włosy spryskujemy wygładzającym sprayem i rozczesujemy grzebieniem. Następnie zbieramy włosy na czubku głowy, pozostawiając jedną wiązkę przy czole. Ważne, aby gumka nie ściskała włosów zbyt mocno. Dzielimy kucyk na dwie części i zawiązujemy je pojedynczym węzłem, a końcówki chowamy z obu stron pod gumkę. Zwisające kosmyki należy podpiąć wsuwkami. Pozostawione z przodu pasmo można zapleść w warkocz, a końcówki schować pod gumkę. Całość utrwalamy lakierem do włosów i spryskujemy mgiełką zapachową. Włosy będą nie tylko pięknie się prezentować, ale także wyjątkowo pachnieć.
  • Kok w nieładzie – aby go stworzyć, będziemy potrzebować grzebienia i wsuwek w kolorze włosów. Włosy należy dokładnie rozczesać, opuścić głowę i zawiązać je w kitkę. Następnie okręcamy włosy wokół gumki i ponownie je związujemy. Powstały kok roztrzepujemy grzebieniem i wsuwamy spinki tam, gdzie wystają kosmyki. Należy pamiętać, że kok powinien sprawiać wrażenie artystycznego nieładu. Dla jego podkreślenia można wyciągnąć z koka pojedyncze pasma.
  • Luźny kok bez użycia gumki do włosów – do jego wykonania będziemy potrzebować jedynie kilku wsuwek. Po myciu wcieramy we włosy kosmetyk zwiększający objętość. Zbieramy włosy i podnosimy je prosto do góry. Następnie zawijamy je, kręcąc wokół własnej osi, aż do ich nasady. Owijamy je dookoła siebie, aż uformujemy luźny kok na czubku głowy. Ostatnim krokiem jest przymocowanie koka do reszty włosów za pomocą wsuwek. Należy pamiętać, że powinien on być luźny ale dobrze zabezpieczony, aby zapewnił trwałość stylizacji. Pojedyncze drobne kosmyki wyciągamy z koka, aby luźno zwisały ponad szyją i wokół twarzy.
  • Niski luźny kok – do wykonania fryzury będą potrzebne wsuwki, grzebień, lakier do włosów. Fryzurę rozpoczynamy od dokładnego rozczesania włosów. Następnie tapirujemy jedno pasmo na czubku głowy. Związujemy włosy tak, jak do kucyka, jednak przeciągamy je tylko do połowy. Delikatnie rozluźniamy uczesanie i podpinamy wszystko wsuwkami. Całość utrwalamy lakierem do włosów.

Kilka propozycji luźnego koka

Jeśli zainspirowały cię powyższe sposoby wykonania luźnego koka, zobacz jakie fryzury możesz uzyskać:

Luźny kok nisko usytuowany

Wysoki luźny kok na czubku głowy

Luźny kok w połączeniu z warkoczem

Luźny kok na czubku głowy w połączeniu z rozpuszczonymi włosami