Magdalena Knitter na liście najlepiej ubranych ludzi na świecie

Polska blogerka uwiodła jury "Vanity Fair" czerwoną sukienką La Manii uzupełnioną czarnymi dodatkami.

Obraz

/ 6Magdalena Knitter w "Vanity Fair"

Obraz
© www.passion4fashion.com.pl

Magdalena Knitter znalazła się na liście najlepiej ubranych na świecie ludzi "International Best-Dressed List Challenge" magazynu modowego "Vanity Fair". Polka prowadzi bloga passion4fashion.com.pl.

Lista ukazuje się we wrześniowym numerze "Vanity Fair" od 73 lat. Układa ją czterech redaktorów pisma (których nazwiska pozostają tajemnicą) oraz zaproszeni dziennikarze mody. To najbardziej cenione na świecie zestawienie najlepiej ubranych osób.

Wśród dotychczas wyróżnionych za styl znaleźli się m.in. prezydent USA Ronald Reagan z żoną, aktorki Audrey Hepburn i Grace Kelly, aktorzy Cary Grant i George Clooney, projektanci mody: Yves Saint Laurent, Coco Chanel i Tom Ford, modelka Kate Moss, reżyserka Sofia Coppola. W zeszłym roku zwyciężczynią listy była Kate Middleton, żona księcia Williama.

(gabi), kobieta.wpl.pl

/ 6Kerry Washington na pierwszym miejscu

Obraz
© AFP

W tym roku pierwsze miejsce przypadło amerykańskiej aktorce Kerry Washington znanej z roli w filmie "Django".

Zgodnie z tradycją zwycięzca rankingu trafia na okładkę wrześniowego numeru. Tym razem tak się nie stało, gdyż Kerry znalazła się na okładce sierpniowego wydania. Jej miejsce na pierwszej stronie zajęła księżna Diana.

Aktorka trafiła na listę po raz pierwszy. Pokonała takie elegantki jak Kate Middleton (na liście od 4 lat) Beyoncé, Charlize Theron, Victorię Beckham, 82-letnią modelkę Carmen Dell'Orefice, Letizię - księżną Hiszpanii, a także stylowe objawienie roku - Peng Liyuan, pierwszą damę Chin.

Na liście znalazła się także kobieta, która słynie z rozbierania się. To Dita von Teese - amerykańska królowa burleski, mody i striptizu.

/ 6Justin Timberlake - najlepiej ubrany mężczyzna

Obraz
© AFP

Wśród mężczyzn najlepiej ubrany to Justin Timberlake, który eleganckimi strojami z metką Toma Forda przebił rockowy styl Keitha Richardsa z The Rolling Stones.

Ustąpili mu także koszykarz LeBron James, który na swoją ikonę stylu wybrał Jamesa Bonda oraz hokeista Henrik Lundqvist, który wzoruje się na Franku Sinatrze.

/ 6Stylowe pary i eleganccy Brytyjczycy

Obraz
© AFP

Magazyn nie zapomniał także o stylowych parach, wśród których pojawili się Gisele Bunchen z Tomem Brady, aktor David Walliams wraz z żoną (na zdjęciu), modelką Larą Stone oraz fotograf Craig McDean z żoną, projektantką butów Tabithą Simons.

"Vanity Fair" zachwyciła również elegancja kilku Brytyjczyków: modelki Stelli Tennant, skrzypka Charliego Siema oraz trzech synów Bryana Ferry'ego - Otisa, Issaca i Tary, choć ich ojca pismo pominęło.

/ 6Kasia Tusk też miała szansę

Obraz
© www.vanityfair.com

W historii amerykańskiego miesięcznika, który do tej pory wybierał najlepiej ubranych ludzi świata wyłącznie spośród osobistości kultury, mody, polityki, biznesu i sportu, w tym roku nastąpił przełom.

Szansę dostali też czytelnicy "Vanity Fair". Każdy mógł wysłać mailowo zdjęcie swojej stylizacji, które następnie było oceniane przez jury.

Wśród nadesłanych zdjęć była też stylizacja Kasi Tusk prowadzącej bloga makelifeeasier.pl. Jej zdjęcie w czerwonym płaszczu pojawiło się na stronie internetowej magazynu.

Pokonała ją blogerka z Los Angeles - Hallie Swanson. Ubrana w chabrową spódnicę do połowy łydki i czarny sweter z łódkowym dekoltem zachwyciła redaktorów magazynu.

/ 6Knitter uwiodła jury czerwoną sukienką

Obraz
© www.vanityfair.com

Na dodatkowej liście najlepiej ubranych, którą ułożono wyłącznie z nadesłanych zdjęć czytelników, królują Amerykanie. Doceniono także styl Holendrów, Włoszek, Hiszpanek oraz blogerek z Emiratów Arabskich.

Wśród wyróżnionych znalazła się też Polka - Magdalena Knitter, która mieszka w Wielkiej Brytanii.

- Kocham sukienki La Manii i torebki Chanel, a moje ikony stylu to siostry Jackie Onassis i Lee Radziwiłł - wyznała.

Knitter uwiodła jury czerwoną sukienką La Manii uzupełnioną czarnymi dodatkami.

(gabi), kobieta.wpl.pl

Wybrane dla Ciebie
Tego nie rób w samolocie. Stewardesa ostrzega
Tego nie rób w samolocie. Stewardesa ostrzega
Tak reagowała na stres. "Z osoby szczupłej stałam się wielką pyzą"
Tak reagowała na stres. "Z osoby szczupłej stałam się wielką pyzą"
Kup zamiast dorsza. "Morski kurczak" jest tani i niemal bez ości
Kup zamiast dorsza. "Morski kurczak" jest tani i niemal bez ości
Żyła za 10 złotych dziennie. Dancewicz nawet wtedy nie odmawiała sobie przyjemności
Żyła za 10 złotych dziennie. Dancewicz nawet wtedy nie odmawiała sobie przyjemności
Masz w domu stary dowód? Nie wyrzucaj go
Masz w domu stary dowód? Nie wyrzucaj go
Obierasz pieczarki? Rolniczka ostrzega przed skutkami
Obierasz pieczarki? Rolniczka ostrzega przed skutkami
Powiedz to w konfesjonale. Ksiądz wymienił pięć konkretnych rzeczy
Powiedz to w konfesjonale. Ksiądz wymienił pięć konkretnych rzeczy
Dodaj ćwierć łyżeczki do jajecznicy. Innej już nie zjesz
Dodaj ćwierć łyżeczki do jajecznicy. Innej już nie zjesz
Najpierw był z Olszówką. Później poślubił o 21 lat młodszą kobietę
Najpierw był z Olszówką. Później poślubił o 21 lat młodszą kobietę
Była w związku ze znanym aktorem. Ich córka odnosi sukcesy
Była w związku ze znanym aktorem. Ich córka odnosi sukcesy
Tak straciła oszczędności życia. "Chyba tych pieniędzy nie odzyskam"
Tak straciła oszczędności życia. "Chyba tych pieniędzy nie odzyskam"
Przejmujące słowa syna Umer. Ujawnił przyczynę jej śmierci
Przejmujące słowa syna Umer. Ujawnił przyczynę jej śmierci