Trwa ładowanie...

Maja Bohosiewicz o biciu dzieci: "Agresja zawsze będzie budziła agresję"

Maja Bohosiewicz jest znana w sieci jako ekspertka od wychowania dzieci. Aktorka dzieli się na swoim instagramowym profilu swoimi przemyśleniami dotyczącymi macierzyństwa. Tym razem zabrała głos w sprawie znęcania się nad dziećmi.
Share
Wpis aktorki wzbudził ogromne emocje
Wpis aktorki wzbudził ogromne emocjeŹródło: Instagram.com
d4ezynj

Aktorka wyznała, że dostała od swoich fanek około stu wiadomości na temat przemocy wobec dzieci. Postanowiła się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Opisała sytuację, której niedawno była świadkiem. - Odważyłam się zwrócić uwagę Panu Sąsiadowi Który Bije Syna (w skrócie PSKBS). Potrzebowałam nieprzespanej nocy i tak właśnie na moich oczach odegrała się kolejna scenka. W basenie syn próbuje ściągnąć kąpielówki PSKBS, zabawa staje się trochę mniej zabawna, PSKBS zaczyna się denerwować, młody nie przestaje się wygłupiać, ściąga spodenki dalej – relacjonuje na Instagramie Maja. - Tata wychodzi z basenu z groźną miną, za nim dziecko biegnie, chwyta spodenki, tata go odsuwa, młody podchodzi i popycha PSKBS, ten mu oddaje. Młody zirytowany uderza tatę w rękę, PSKBS chwyta syna za ręce odwraca i uderza młodego w tyłek sycząc coś po austriacku – dodaje. Aktorka zwróciła mężczyźnie uwagę, jej zdaniem nie istnieje wychowawcza przemoc czy agresja, zarówno psychiczna, słowna, ekonomiczna, emocjonalna, jak i fizyczna.

- Problemy wszelkiej maści można rozwiązywać wyłącznie poprzez rozmowę, empatię, wyrozumiałość i spokój – pisze Maja. - Jeżeli bijesz swoje dziecko, to wiedz, że pozostawiasz w jego psychice wielką zadrę. Na zawsze. Jeżeli powtarzasz schemat swojej rodziny, w której byłeś bity i twierdzisz, że wyrosłeś na ludzi, to pomyśl kim mógłbyś być, gdybyś zamiast strachu i poniżenia dostał wsparcie i miłość. Agresja zawsze będzie budziła agresje. Pamiętaj, że grzeczne dziecko to nie dziecko które siedzi w kącie i cichutko samo się bawi. Grzeczne dziecko to dziecko, które respektuje granice innych, a tych granic masz ty je nauczyć. Jeżeli będziesz je bić nauczysz go, że nie ma żadnych granic, dopóki ktoś jest silniejszy – podsumowuje aktorka.
Jej wpis wzbudził ogromne emocje wśród internautów. W ciągu kilku godzin od publikacji polubiło go prawie 13 tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ezynj

Podziel się opinią

Share
d4ezynj
d4ezynj