UrodaMakijaż na studniówkę, który idealnie podkreśli młodzieńczą urodę

Makijaż na studniówkę, który idealnie podkreśli młodzieńczą urodę

Makijaż na studniówkę, który idealnie podkreśli młodzieńczą urodę
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Sylwia Ścibak
18.01.2018 15:03, aktualizacja: 19.01.2018 14:07

Studniówka to jedna z najważniejszych chwil w życiu młodych ludzi, więc nic dziwnego, że każda maturzystka chce wyglądać jak najlepiej. Nie tylko sukienka jest ważna, ale także dodatki i makijaż. Jak powinien wyglądać wieczorowy make-up dla nastolatki?

Umiar – to jest to

Makijaż na studniówkę nie powinien być zbyt wyzywający, co nie znaczy, że ma przypominać delikatny make-up na co dzień. Umiar w nakładaniu kosmetyków musi zostać zachowany, inaczej można sobie zaszkodzić i wyglądać bardzo nienaturalnie. Obficie pomalowane czarnym cieniem oczy oraz mocno wykonturowana twarz najlepiej wyglądają na sesjach zdjęciowych i na luźnej imprezie w nocnym klubie, a nie na szkolnym, uroczystym balu w towarzystwie nauczycieli.

Obraz
© Pixabay.com

Umiar jest najważniejszy, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach. Jeśli chcesz mocniej podkreślić oko, postaw na delikatną pomadkę lub odwrotnie. Czerwone, wyraziste usta nie wyglądają dobrze w towarzystwie powiek obficie pokrytych ciemnymi, błyszczącymi cieniami. Jeśli chcesz pomalować usta czerwoną szminką, oczy możesz pokryć jasnym cieniem, a rzęsy subtelnie pociągnąć mascarą. Jeśli na powiekach mają się znaleźć grube kreski bądź czarny cień, to niech usta będą lekko różowe lub w kolorze cielistym.

Obraz
© unsplash.com | Nick Arnot

Pamiętaj też, że makijaż na studniówkę musi przetrwać całą noc i musi dobrze wyglądać w blasku fleszy. Dlatego zanim się pomalujesz, zastosuj peeling oraz krem nawilżający, a potem nałóż bazę pod podkład dostosowaną do twojego typu skóry oraz bazę pod cień do powiek. Cały makijaż możesz też utrwalić specjalnym sprayem. Jeśli to dla ciebie za mało, możesz zastosować wodoodporne kosmetyki oraz bibułki matujące, które zapobiegną błyszczeniu cery.

Staraj się nie eksperymentować z kolorami chwilę przed balem. Jeśli nie jesteś pewna, czy dane kosmetyki będą dobrze wyglądać na twojej twarzy, wypróbuj je kilka dni wcześniej. Jeśli chcesz dokleić sztuczne rzęsy, to wybierz kępki. Jeśli pasek się odklei, to będzie widoczny zwłaszcza na zdjęciach.

Obraz
© unsplash.com | Luca Iaconelli

Trendy na 2018

W tym roku warto postawić na delikatność, naturalność i stonowane barwy. Na powiekach świetnie sprawdzi się złoto, pudrowy róż, szarość, zieleń, granat i delikatny wrzos, a na ustach – róż, czerwień lub śliwka. Jeśli wolisz klasykę, wybierz smokey eyes albo eyeliner, które podkreślą kształt twoich powiek. Jeśli stawiasz na innowację, to poeksperymentuj z kształtem i kolorem kresek. Nie musisz koniecznie wybierać czarnej kredki czy eyelinera. Możesz też postawić na kosmetyki w kolorze brązowym czy nawet granatowym.

Obraz
© 123RF.COM