GwiazdyMałgorzata Kożuchowska kończy 51 lat. Dziś jest szczęśliwą żoną. Pamiętacie, z kim spotykała się wcześniej?

Małgorzata Kożuchowska kończy 51 lat. Dziś jest szczęśliwą żoną. Pamiętacie, z kim spotykała się wcześniej?

Małgorzata Kożuchowska kończy 51 lat. Pamiętacie jej wszystkie związki?
Małgorzata Kożuchowska kończy 51 lat. Pamiętacie jej wszystkie związki?
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
27.04.2022 16:04, aktualizacja: 27.04.2022 18:03

Małgorzata Kożuchowska obchodzi właśnie 51. urodziny. Od prawie 14 lat jest żoną Bartłomieja Wróblewskiego, z którym ma syna Jana Franciszka. Mało kto jednak pamięta, z kim aktorka spotykała się, zanim poznała swojego przyszłego męża. Jednym z jej partnerów był m.in. Marcin Dorociński.

Małgorzata Kożuchowska jest cenioną aktorką teatralną, filmową i serialową. Polscy widzowie pokochali ją najpierw za rolę w kultowej produkcji "Kiler", a potem aktorka zyskała ogromną popularność, wcielając się w postać Hanki Mostowiak w "M jak Miłość". Teraz Małgorzata Kożuchowska kończy 51 lat i podejmuje kolejne wyzwania zawodowe. Prywatnie jest żoną Bartłomieja Wróblewskiego, którego poznała w 2005 roku. Para wychowuje siedmioletniego syna Jana Franciszka. Aktorka pilnie strzeże prywatności swojej rodziny. 

iętacMałgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński tworzyli zgraną parę

Mało kto pamięta jednak, że Małgorzata Kożuchowska swego czasu związana była z Marcinem Dorocińskim. Para poznała się w 1992 roku w trakcie studiów na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Jednak uczucie połączyło ich dopiero pięć lat później, gdy oboje zaczęli współpracę z Teatrem Dramatycznym.

Pierwszym spektaklem, w którym wspólnie zagrali, było "Poskromienie złośnicy". Początkowo aktorzy utrzymywali swój związek w tajemnicy, nie chcieli przyciągać uwagi kolorowej prasy. To zmieniło się w 1999 roku, gdy na festiwalu filmowym w Gdyni oficjalnie zadebiutowali jako para. Ich relacja rozpadła się po trzech latach. 

Małgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński zaczęli spotykać się pod koniec lat 90.
Małgorzata Kożuchowska i Marcin Dorociński zaczęli spotykać się pod koniec lat 90. © AKPA | AKPA

W tamtym czasie w mówiło się, że Małgorzata Kożuchowska zostawiła Marcina Dorocińskiego, ponieważ jej serce zabiło dla innego. Tym mężczyzną był fotograf Marek Straszewski, którego aktorka miała poznać podczas sesji zdjęciowej dla marki kosmetycznej. Ich relacja nie trwała jednak zbyt długo. Potem plotkowało się o romansie Kożuchowskiej z pisarzem Jerzym Pilchem, a następnie biznesmenem Witoldem Szramą. Obie relacje nie zostały jednak nigdy potwierdzone przez samych zainteresowanych. 

Małgorzata Kożuchowska zauroczyła się fotografem Markiem Straszewskim
Małgorzata Kożuchowska zauroczyła się fotografem Markiem Straszewskim © AKPA

Historia Małgorzaty Kożuchowskiej i jej męża to gotowy scenariusz na film

W 2005 roku Małgorzata Kożuchowska poleciała na mszę żałobną po śmierci papieża Jana Pawła II. To właśnie wtedy, w Watykanie, po raz pierwszy spotkała Bartłomieja Wróblewskiego. On był wtedy studentem i znał aktorkę ze szklanego ekranu.

W wywiadzie dla "Vivy" mężczyzna przyznał: "Czy mi się podobała? Od zawsze! Ale jako aktorka, jak ktoś daleko, poza zasięgiem, poza wyborem. Nigdy przez głowę mi nie przeszło, że może...". Po powrocie do Polski Wróblewski zaczął wykupować bilety na spektakle z udziałem aktorki i zostawiać w jej garderobie kwiaty oraz liściki. 

"Na schodach zobaczyłam chłopaka. Boże, jaki młody, przemyka mi przez głowę. Myślałam, że kwiaty przesyła dojrzały mężczyzna. Głupia sytuacja. Co robić? Umawiamy się następnego dnia na Starówce" – opowiedziała Kożuchowska na łamach "Vivy!".

Tak zaczął się ich związek. Para zaręczyła się w Watykanie, który wspomina z pierwszego spotkania, a na ślubnym kobiercu stanęła w 2008 roku. Aktorka miała wtedy 37 lat, a jej wybranek 31 lat. Sześć lat później małżeństwo doczekało się syna, który dostał po papieżach imiona Jan Franciszek. 

Małgorzata Kożuchowska jest żoną Bartłomieja Wróblewskiego od niemal 14 lat
Małgorzata Kożuchowska jest żoną Bartłomieja Wróblewskiego od niemal 14 lat © AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl