Blisko ludziMałgorzata Ohme opowiedziała o objawach menopauzy. "Czasami nie trzymam moczu"

Małgorzata Ohme opowiedziała o objawach menopauzy. "Czasami nie trzymam moczu"

Małgorzata Ohme w studiu "Dzień Dobry TVN"
Małgorzata Ohme w studiu "Dzień Dobry TVN"
Źródło zdjęć: © East News

22.05.2022 13:31, aktual.: 22.05.2022 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Ohme opublikowała szczery wpis na Instagramie, w którym podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat ważnych kobiecych spraw. "Mam 43 lata i jest mi dobrze" - pisze, dodając zaraz, że jest świadoma oznak starzenia się, które w pełni akceptuje.

Wciąż słyszy, że nie wygląda na swój wiek. Przyjmuje takie komplementy z uśmiechem, choć gdzieś w środku zastanawia się, czy aby na pewno takie stwierdzenia można w ogóle komplementem nazwać. Małgorzata Ohme w obszernym wpisie na Instagramie porusza tematy, które bliskie są niejednej kobiecie.

"Wewnątrz czuję ten znajomy ścisk niezgody"

Na samym początku postu Małgorzata zastanawia się, czy stwierdzenia, że nie wygląda się na swój wiek, można traktować w kategorii czegoś, co chce się usłyszeć. Czy ma coś przeciwko temu, aby wyglądać na 40 lat?

Jak wygląda 40-latka? Czy jest coś złego w wyglądaniu jak ta cholerna 40-latka? Sami powielamy te stereotypy. Napędzamy kobietom strachy. 30, 40, 50 - jakie ma to znaczenie? Wiek jest we łbie. Mam w nosie, na ile lat wyglądam, po prostu staram się wyglądać dobrze. Wciąż przypisujemy cyfrom niepotrzebne znaczenie. Nie mówcie tak do mnie, dla mnie to nie komplement, to raczej jedno wielkie stygmatyzowanie - napisała w poście Małgorzata Ohme.

Dziennikarka tym samym poruszyła ważną kwestię, od której nie da się odpędzić zwłaszcza w sieci. Komentarze podobne do tych przywołanych przez Ohme zalewają media społecznościowe. Okazuje się, że nie każda z nas uważa, że są one na miejscu.

"Mam 43 lata i jest mi dobrze"

Dziennikarka dodaje, że godzi się z tym, co przynosi jej wiek. Starzeje się z godnością, będąc w pełni świadomą tego, z czym się wiąże. To normalny proces, który przez influencerów czy "zwykłych internautów" jest niepotrzebnie wypaczany w social mediach.

Starzeję się, mam gorszy wzrok, objawy menopauzy i czasami nie trzymam moczu, gdy kichnę. No i jeszcze metabolizm, beznadziejne, powolne spalanie. Ogólnie grubsza jestem i mam brzuch - czasami wydęty. Ale poza tym mam lepiej poukładane w głowie, spokój i pewność siebie, o której marzyłam jako 20- i 30-latka. Jestem cięższa, a lżej żyję. Mam więcej planów i marzeń. Mam 43 lata, ale super! - podsumowała Ohme.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (133)
Zobacz także