Małgorzata Trzaskowska o czterech wartościach. Są dla niej najważniejsze

Małgorzata Trzaskowska opublikowała klip na Instagramie
Małgorzata Trzaskowska opublikowała klip na Instagramie
Źródło zdjęć: © pap
Aleksandra Kisiel

04.07.2020 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Trzaskowska aktywnie włączyła się w kampanię wyborczą swojego męża. W mediach społecznościowych pojawił się film, w którym zdradza, jakie wartości przyświecają jej w życiu i co sprawia, że będzie sojuszniczką kobiet w Pałacu Prezydenckim.

Małgorzata Trzaskowska opublikowała na Instagramie wideo, w którym mówi o tym, jaką jest kobietą. I jakimi kobietami są Polki. W klipie pojawia się sporo fraz, którymi każda kandydatka na pierwszą damę stara się operować. Jest mowa o tym, jak wspierają się kobiety i jak stawiają dobro rodziny ponad własne.

Małgorzata Trzaskowska zwraca się do kobiet

Łączenie, sprawczość, odwaga i szacunek to zdaniem Trzaskowskiej słowa, które najlepiej określają polskie kobiety. I słowa, które będą jej przyświecać podczas pracy, jeśli zostanie pierwszą damą. Małgorzata Trzaskowska zapewnia, że będzie ciężko pracować i skupiać się na sprawach, które łączą Polki. Ta deklaracja z jednej strony cieszy, z drugiej, może być źródłem niepewności.

Prezydent i pierwsza dama faktycznie powinni łączyć Polaków. Dość mamy już polityki opartej na podziałach. Jednak podziały bardzo często dotyczą spraw kluczowych dla kobiet: opieki zdrowotnej, dostępności do antykoncepcji, prawa do aborcji, ochrony w miejscach pracy czy równej płacy. Czy Małgorzata Trzaskowska będzie tych tematów unikać?

Zapewnienia, że Trzaskowska będzie ciężko pracować, jeśli wraz z mężem trafi do Pałacu Prezydenckiego, brzmią znajomo. Podobne deklaracje składała wszak Agata Kornhauser-Duda. Mówiła też, że nie boi się prezesa Kaczyńskiego. A potem, słuch po niej zaginął.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (287)
Zobacz także