Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda zachęca do profilaktycznych badań. To część akcji na rzecz walki z rakiem piersi

Agata Kornhauser-Duda zachęca do profilaktycznych badań. To część akcji na rzecz walki z rakiem piersi

Pierwsza Dama, Agata Duda
Pierwsza Dama, Agata Duda
Źródło zdjęć: © East News

03.07.2020 17:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kancelaria Prezydenta poinformowała o powrocie bezpłatnych badań profilaktycznych w tzw. mammobusach. Pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda, która od kilku lat jest ambasadorką finansowanej przez NFZ Walki z Rakiem Piersi w Polsce, zachęca kobiety do badań. Poznajcie szczegóły akcji.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w trasę po całej Polsce znów ruszyły tzw. mammobusy. Kobiety z całego kraju ponownie będą mogły skorzystać z finansowanego przez NFZ bezpłatnego badania piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Do korzystania z możliwości profilaktycznego USG piersi zachęca urzędująca pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Mammobusy znów działają. Pierwsza Dama zachęca kobiety do badań

Na potrzeby promocji akcji powstał materiał wideo. Pierwsza dama informuje w nim, że badania, poza mobilnymi punktami, można wykonać także w działających stacjonarnych pracowniach. – Mammobusy docierają do wielu, nawet najmniejszych zakątków Polski, gdzie kobiety nie mają dostępu do szpitali i ośrodków profilaktycznych, a docierają po to, aby kobiety mogły poddać się medycznej kontroli. Program bezpłatnych badań NFZ jest adresowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat – informuje prezydentowa.

Agata Kornhauser-Duda o profilaktyce raka piersi: "Gorąco zachęcam"

– Odpowiednio wczesna diagnoza zmian nowotworowych to nie wyrok. Przeciwnie, to pierwszy i najważniejszy krok do pełnego wyleczenia – mówi w filmie prezydentowa. Pierwsza dama w wystąpieniu zwraca się również do mężczyzn, podkreślając, aby i oni dbali o bliskie sercu kobiety: "a was, drodzy panowie, proszę, abyście w trosce o zdrowie swoich mam, żon, sióstr, zachęcali je do systematycznych badań" – przypomina.

My również zachęcamy: kobiety, badajcie się!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (604)
Zobacz także