Trwa ładowanie...
d1qw1a9
Informacja prasowa
agata duda

Mali Muszkieterowie wrócili z wakacji

Niemal 1000 dzieci z całej Polski powróciło z 10-dniowych kolonii zorganizowanych przez Fundację Muszkieterów. Dla większości był to pierwszy w życiu wyjazd wakacyjny poza miejsce zamieszkania. Uczestnikom akcji „Wakacje z Muszkieterami” zapewniono mnóstwo atrakcji. Jeden z turnusów odwiedziła Pierwsza Dama RP, dzieci z trzech pozostałych uczyły się podstaw szermierki z Sylwią Gruchałą, ambasadorką programu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mali Muszkieterowie wrócili z wakacji
(Materiały prasowe)
d1qw1a9

„Wakacje z Muszkieterami” to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Fundację Muszkieterów. Jej celem jest zapewnienie dzieciom dostępu do wypoczynku letniego poza miejscem zamieszkania. Tegoroczna, pierwsza edycja akcji kierowana była do uczniów w wieku 8-12 lat. Nagrodę w postacie 10-dniowej kolonii otrzymały dzieci, które na co dzień wykazywały się wzorową postawą i uzyskały dobre wyniki w nauce. Fundacja organizując akcję, podjęła liczne współprace ze szkołami, organizacjami społecznymi i pozarządowymi na terenie całego kraju.

Wakacyjne aktywności Małych Muszkieterów / materiały nadesłane
Podziel się

Akcja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu ze strony właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché – założycieli i darczyńców Fundacji Muszkieterów. Inicjatywa „Wakacje z Muszkieterami” jest odpowiedzią na problem dosięgający wiele rodzin, związany z brakiem możliwości zapewnienia wyjazdu wakacyjnego dzieciom. Dzięki akcji „Wakacje z Muszkieterami” niemal 1000 dzieci mogło odpocząć po ciężkiej pracy w minionym roku szkolnym. Dla większości był to pierwszy w życiu wyjazd wakacyjny poza miejsce zamieszkania.

Nauka podstaw frechtunku / materiały nadesłane
Podziel się

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zrealizowaliśmy marzenia tak wielu dzieci. Pomysł, aby dzieci z północy Polski wyjechały w góry, a te z południa zobaczyły morze, okazał się strzałem w dziesiątkępowiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

d1qw1a9

Podopieczni Fundacji przebywający w Jastrzębiej Górze mieli okazję zobaczyć Trójmiasto i zwiedzić Oceanarium. Uczestnicy kolonii w Murzasichlu pojechali do Krakowa, Wadowic oraz Zakopanego. Podczas każdej kolonii zrealizowano wiele zabaw na świeżym powietrzu, ognisk integracyjnych, letnich seansów filmowych czy nocnych gier plenerowych. Nie zabrakło zajęć kreatywnych rozwijających dziecięce talenty, tj.: orienteeringu (treningu z mapą i kompasem), rękodzielnictwa, storyboardingu (tworzenia komiksów), warsztatów kulinarnych, sportowych rozgrywek czy prezentacji ABC podróżnika.

Sylwia Gruchała podczas spotkania z dziećmi w Murzasichlu / materiały nadesłane
Podziel się

Emocjonującym wydarzeniem dla uczestników pierwszych trzech turnusów „Wakacji z Muszkieterami” była wizyta znanej mistrzyni floretu – Sylwii Gruchały, która została ambasadorką akcji Podczas spotkania dzieci miały okazję nauczyć się podstaw fechtunku, zapoznać z zasadami pojedynków fair play oraz zmierzyć w prawdziwej walce na szpady.

- Cieszę się, że mogłam przekazać dzieciom wartości, które powinien znać każdy Muszkieter. To naprawdę ważne, aby uczyć dzieci od małego, czym jest prawdziwa odwaga, pracowitość, uczciwość czy sumienność. Powinniśmy na każdym kroku utwierdzać je w przekonaniu, że szlachetne czyny popłacająmówi Sylwia Gruchała, ambasadorka akcji „Wakacje z Muszkieterami”.

Sylwia Gruchała podczas spotkania z dziećmi w Jastrzębiej Górze / materiały nadesłane
Podziel się

Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda, która objęła akcję honorowym patronatem, spotkała się z dwoma grupami dzieci wypoczywającymi w Murzasichlu podczas ostatniego turnusu. Wizyta odbyła się podczas „Dnia Pracowitości” realizowanego w ramach programu 8 wartości „Małego Muszkietera”.

Pierwsza Dama podczas spotkania z dziećmi w Murzasichlu / materiały nadesłane
Podziel się

Łącznie Muszkieterowie zorganizowali cztery turnusy dla niemal 1000 dzieci z całej Polski. I turnus – Jastrzębia Góra (27.06 – 6.07); II turnus – Murzasichle (28.06 – 7.07); III turnus – Jastrzębia Góra (6.07 – 15.07); IV turnus – Murzasichle (7.07 – 16.07).

d1qw1a9

Patronat medialny nad akcją sprawują Wirtualna Polska, Nasze Miasto oraz Parenting.pl.

Wycieczka nad morze / materiały nadesłane
Podziel się
Kolonia w Murzasichlu / materiały nadesłane
Podziel się
Materiały prasowe
Podziel się
Materiały prasowe
Podziel się
Materiały prasowe
Podziel się
Materiały prasowe
Podziel się
Materiały prasowe
Podziel się
d1qw1a9

Podziel się opinią

Share

d1qw1a9

d1qw1a9